آرشیو دسته بندی

نقاره خانه

شب‌های چهارشنبه

از عصر مدام با خودم تکرار می‌کردم که علت دلتنگی به خاطر دعای توسل است!‌ شب چهارشنبه است و دعای توسلش یا شاید هوای اربعین از همین حالا مرا گرفته، یعنی هر دلیلی بگویید آوردم، تا بگذارم بر سر این دلتنگی و آرام شوم اما نشد...
بیشتر بخوانید...

کیفیت رفتار امام رضا(ع) هنگام خروج از منزل

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به برخی ویژگی‌های رفتاری و اخلاقی امام رضا(ع) گفت: امام رضا(ع) هرگاه از منزل خارج می‌شد، خود را می‌آراست و معطر می‌کرد و این رفتار ایشان برآمده از احترام به شأن و جایگاه مردم بود.
بیشتر بخوانید...

زیارت امام رضا(ع) قوی ترین تکیه‌گاه روحی من است

توسط شخصیت‌های برجسته‌ای در چشم پزشکی آمریکا به طور متناوب به عنوان بهترین جراح پیوند قرنیه در دنیا معرفی شده است و شهرت وی علاوه بر مقالات علمی متعدد و تحقیقات گسترده در زمینه‌های مختلف و کیفیت درمان و تجربه در درمان جراحی حاصل تحقیقات…
بیشتر بخوانید...

نجوایی شاعرانه با امام رئوف (ع)

در روزهای آخر ماه ذی القعده، زیارت آن حضرت از راه نزدیک یا دور، سنّت است و از این رو می توان نگاهی هم به اشعار و مدایح شاعران آئینی درباره آن حضرت داشت و از زبان آنان، با امام مهربانیها سخن گفت و نجوا کرد.
بیشتر بخوانید...

اسماعیل نجومیان

شیخ اسماعیل نجومیان اهل شعر و ادب بود و دیوان نجومی خراسانی از آثار اوست که به اهتمام فرزندش حسین نجومیان از سوی بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی به چاپ رسیده است.
بیشتر بخوانید...

مامنی به نام حرم

زینب موسی: فرقی نمی کند که این حرم مشهد باشد یا کربلا . مدینه باشد یا مکه ، شاهچراغ باشد یا بی بی شهربانو و یا حتی نمازخانه دور افتاده ای در بین راه.
بیشتر بخوانید...