آرشیو دسته بندی

معرفی کتاب و مقاله

شفايافتگان از امام رضا(ع)

بخشی از خاطرات کتاب شفایافتگان: مظهر عشق برين، زيارت، كوي رضا، بهشت عارفان، قبله نما، شكفتن گل دعا، كليد نگاه، بهترين خاطره‌ي من، ساحل آرامش، اشك زلال معجزه، معجزه امام هشتم و شفاي رقيه، دخترم بيا زيارت و ....
بیشتر بخوانید...

حافظ و قبله هفتم

در كتاب «حافظ و قبله هفتم» به بررسي اشعار ديگر حافظ و جايگاه امام در آن پرداخته شده است و در ادامه آن اشعار شاعران ديگر كه درباره امام رضا(ع) مي‌باشد نيز مورد بررسي قرار گرفته است.
بیشتر بخوانید...

امام رضا(ع) و ایران

در راستاي تربيت اسلامي فرزندان، حضرت ثامن الحجج«علیه‌السلام» نكاتي را بيان داشتند كه در اين مقاله به تشريح آن‌ها پرداخته شده است.
بیشتر بخوانید...

قرآن كريم از منظر امام رضا(ع)

امام رضا(ع) در بیان و شرح حال بهترین بندگان خداوند 5 خصلت را از ایشان نام می برد و می فرماید: الّذین اذا احسنوا استبشروا و اذا اساؤوا استغفروا و اذا اعطوا شکروا و اذا ابتلوا صبروا و اذا غضبوا عفوا
بیشتر بخوانید...

بایدهای اعتقادی جامعه مهدوی در اندیشه رضوی

بایسته‌های اعتقادی و فکری سبک زندگی جامعه منتظر مهدوی در کلام اندیشه رضوی ثمره پژوهش مهران ابراهیمی است که جزو مقالات همایش«خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی» در سال 1394، به همت اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) منتشر شد.
بیشتر بخوانید...

خوشبوتر از گلاب

محمد بن یعقوب کلینی می نویسد: مأمون، علی بن موسی الرضا (علیه السلام) را از راه بصره و شیراز (که شیعیان کمتری داشت) به مرو برد.
بیشتر بخوانید...

مبارزه با طلاق در سبک زندگی اسلامی

راه کارهای مقابله با طلاق بر اساس سبک زندگی اسلامی نوشته اکرم احمدیان احمد آبادی است که جزو مقالات همایش«خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی» در سال 1394، به همت اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) منتشر شد.
بیشتر بخوانید...