مبارزه با طلاق در سبک زندگی اسلامی

راه کارهای مقابله با طلاق بر اساس سبک زندگی اسلامی نوشته اکرم احمدیان احمد آبادی است که جزو مقالات همایش«خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی» در سال ۱۳۹۴، به همت اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) منتشر شد.

نظام خانواده، اولین و موثرترین کانون تربیت و محبوبترین بنا در نزد خداوند است. پس سیادت از کیان خانواده از اهمیت بسیار والایی برخوردار و از مهمترین اهداف سبک زندگی اسلامی است که امروزه با توجه به آمار بالای رشد طلاق در جامعه، ضرورت پرداختن به این موضوع بسیار بیشتر است.

با بررسی آموزه‌های وحیانی و سیره‌ی امامان معصوم«علیهم السلام» به اصولی ساده و کاربردی می‌توان دست یافت که در کنترل پدیده‌ی طلاق و استحکام خانواده‌ها بسیار موثر است.

بر این اساس، مقاله «راه کارهای مقابله با طلاق بر اساس سبک زندگی اسلامی» به قلم اکرم احمدیان احمد آبادی از جمله مقالات همایش«خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی»، به این موضوع پرداخته و به همت اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان خراسان رضوی، در سال  ۱۳۹۴ منتشر شده است.

از این روی، این نوشتار بر آن است که به روش کتابخانه ای به برسری عوامل رشد طلاق در سطح جامعه و ارائه راهکارهایی برای مقابله با این پدیده مخرب بر اساس آموزه‌های اسلامی بپردازد.

گفتنی است که نخستین همایش«خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی» از سری برنامه‌های سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) بود که در شهریور ۱۳۹۴، در استان خراسان رضوی برگزار شد.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط