بایدهای اعتقادی جامعه مهدوی در اندیشه رضوی

بایسته‌های اعتقادی و فکری سبک زندگی جامعه منتظر مهدوی در کلام اندیشه رضوی ثمره پژوهش مهران ابراهیمی است که جزو مقالات همایش«خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی» در سال ۱۳۹۴، به همت اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) منتشر شد.

جامعه منتظر مهدوی، در سیر گذر بر سیمای آرمانی خویش، تشکلی که در برگیرنده شیعیان، یاران و سربازان حقیقی حضرت خاتم الاوصیا(ع) است، نیازمند رعایت پیش زمینه‌ها، تدوین دقیق اصول و تسهیل مولفه های امر ظهور است که در تصحیح سبک زندگی، تجلی و ظهور و بروز می یابد.

«بایسته های اعتقادی و فکری» مهمترین و برجسته ترین شاخصه بسترسازی مناسب فرج حضرت در سبک زندگی یک جامعه منتظر است که پایه و پیش شرط اساسی سایر حوزه های این بخش است

 و در صورت عدم شکل گیری صحیح و تسامح و تساهل در این زمینه شالوده و بنیان دیگر مرزها و بایسته ها نیز به سستی گراییده و تاثیر خاص خود را در این راه از دست خواهند داد.

بر همین اساس، مقاله «بایسته‌های اعتقادی و فکری سبک زندگی جامعه منتظر مهدوی در کلام و اندیشه رضوی» به قلم مهران ابراهیمی جزو  مقالات همایش«خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی» به همت اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان خراسان رضوی به سال  ۱۳۹۴ منتشر شده است.

در این مقاله این وجهه(بایسته ها)  را با تمرکز بر آرا و اندیشه های علام آل محمد، حضرت علی بن موسی ال رضا(ع) در چهار محور مورد مطالعه و بررسی قرار می دهد.

گفتنی است که نخستین همایش«خانواده و سبک زندگی رضوی» از سری برنامه‌های سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) بود که در شهریور ۱۳۹۴، در استان خراسان رضوی برگزار شد.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط