راه زندگی را از «حکمت‌های کاظمی» بیاموزید

انتشارات آستان قدس رضوی به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت هفتمین اختر آسمان امامت و ولایت، امام موسی کاظم(ع) بسته کتابشناسی را ویژه مطالعه در خصوص سبک و سیره زندگی این امام همام معرفی و به علاقه‌مندان پیشنهاد می‌کند.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از خبرگزاری آستان نیوز، در راستای چاپ و نشر کتاب در حوزه موضوعات دین و سیره ائمه(ع) بسته کتاب‌شناسی انتشارات آستان قدس رضوی شامل چهار عنوان کتاب در حوزه بزرگسال و دو عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان در ارتباط با زندگی‌نامه و سبک زندگی امام هفتم شیعیان معرفی می‌شود.

کتاب «سیره کاظمی» عنوان کتابی با محوریت امام موسی کاظم(ع) است که توسط جواد محدثی نگاشته شده و توسط به‌نشر به چاپ رسیده و دربردارنده ۴۰ حدیث و نگاهی گذرا به سیره و سنت زندگی ایشان از زبان روایات ائمه اطهار(ع) است.
جلد نهم مجموعه کتاب‌های «چهارده اختر تابناک» با موضوعیت زندگانی امام موسی کاظم(ع) نوشته احمد احمدی بیرجندی، تلاش دارد تا شرح مختصری را بر زندگی این امام همام و وقایع سیاسی و اجتماعی دوران زندگی ایشان به خواننده ارائه کند.
کتاب «حکمت‌های کاظمی» دهمین جلد از سلسله کتاب‌های «راه زندگی» است که به قلم جواد محدثی به رشته تحریر در آمده و طی آن به ترجمه و توضیح چهل حدیث از امام موسی کاظم(ع) پرداخته است.
از ویژگی‌های این کتاب که در سال ۱۳۹۰ توسط انتشارات آستان قدس رضوی چاپ و منتشر شد، می‌توان به تبیین ۴۰ موضوع اخلاقی و اجتماعی با ترجمه‌ای روان همراه با توضیحی مختصر و استفاده از اشعاری متناسب در لا‌به‌لای مطالب اشاره کرد.
کتاب «چهل حدیث از امام کاظم(ع)» نیز کتاب شعری است که توسط دکتر حسین ابراهیمی و علی اصغر دلیلی صالح سروده و با قطع جیبی در سال ۱۳۸۹ توسط به‌نشر به چاپ سوم رسید که طی آن، احادیث برگزیده امام موسی کاظم(ع) چون چراغی نورانی، راهنمای جویندگان نور و دانش است.
هم‌چنین در ادامه باید به کتاب «قصه‌هایی از زندگی امام کاظم(ع)_خوشبخت‌ترین مرد دنیا» که از کتاب‌های «پروانه» برای حوزه کودک و نوجوان است، اشاره کرد که توسط مسلم ناصری نوشته و محمّدحسین صلواتیان تصویرگری شده است.
کتاب «با علی یا علی- امام موسی کاظم(ع)» نوشته فریبا کلهر و تصویرگری علیرضا گلدوزیان از مجموعه چهارده جلدی این اثر نیز از سایر کتاب‌های انتشارات آستان قدس رضوی در حوزه کودکان محسوب می‌شود که شامل حکایات و داستان‌های واقعی از زبان یاران ایشان است.
علاقه‌مندان به تهیه این مجموعه کتاب‌ها و هم‌چنین مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه یا از طریق سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ با این انتشارات تماس برقرار کنند.

مطالب مرتبط