تشرف گروهی از خانواده های شهدای لبنان به حرم

در سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) ۷۰ نفر از خانواده های شهدای لبنان به بارگاه منور علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شدند.

 به گزارش «باب الجواد» و به نقل از خبرگزاری آستان نیوز، این گروه پس از زیارت مضجع منور امام رضا(ع)، در رواق دارالرحمه حرم مطهر رضوی حضور یافته و از برنامه های ویژه اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی همچون سخنرانی و کلیپ آشنایی با تاریخچه حرم مطهر بهره مند شدند.

حجت الاسلام والمسلمین شیخ دبوق در جمع این گروه لبنانی پیرامون زندگانی و شهادت امام هفتم(ع) به ایراد سخنرانی پرداخت و عنوان کرد: امام هفتم(ع) با جمع روایات، احادیث، احکام و احیاى سنن پدر گرامى و تعلیم و ارشاد شیعیان، اسلام راستین را که با تعالیم و مجاهدات پدر بزرگوارشان حضرت جعفر بن محمد(ع) نظم و استحکام یافته بود، حفظ و تقویت کرده و در راه انجام وظایف الهى تا آنجا پایدارى کردند که جان خود را در این راه فدا ساختند.
وی به سیره عملی این امام همام اشاره و عنوان کرد: سیره عملی امام کاظم(ع) مملو از صحنه هایی است که در هر زمان و عصری، درس گذشت، صبر و شکیبایی، استقامت، آزادگی، عبودیت، بندگی خدا را به بشریت می دهد.
گفتنی است، پوسترهای ضریح مطهر و رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین کتاب آداب زیارت امام رضا(ع) از جمله بسته های فرهنگی بود که به این زائران اهدا شد و در ادامه خانواده معظم شهدای لبنان از موزه مرکزی آستان قدس رضوی بازدید کردند.
انتهای پیام/.

مطالب مرتبط