ماجرای کانال تلگرامی «حامی مدافعان حرم»

مدیر کانال تلگرامی«حامی مدافعان حرم» گفت: بیشتر تمرکزمان روی خانواده شهدای افغانستانی و عراقی است. بعد از شناسایی این خانواده‌ها به علاقمندان اطلاع‌رسانی می‌کنیم و کمک‌های آنها را به این عزیزان تقدیم می‌کنیم.

به گزارش «باب الجواد» داود صالحی، طلبه حوزه علمیه و فعال فرهنگی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به ساخت کانالی با عنوان «حامی مدافعان حرم» برای حمایت از جریان مقاومت اسلامی گفت: خدا توفیق داد این کانال را برای حمایت از جریان مقاومت ایجاد کردیم. می‌خواستیم به خانواده‌هایی که در جریان مقاوت اسلامی حضور داشتند کمک کنیم. خانواده‌هایی که یا شهید داده‌اند یا جانباز و مشکلات مالی دارند.

مدیر کانال «حامی مدافعان حرم» ادامه داد: کمک‌های‌مان محدود به مرز و جغرافیا نیست. فعلاً هم تمرکزمان روی شهدا و جانبازان و خانواده شهدای افغانستانی و عراقی است. بعد از شناسایی این خانواده‌ها به علاقمندان اطلاع‌رسانی می‌کنیم و کمک‌های آنها را به این عزیزان تقدیم می‌کنیم. البته سعی شده کرامت این بزرگواران حفظ شود و مشکلات‌شان تا جای ممکن بنیانی حل شود.

صالحی افزود: به خاطر ارتباطی که با دوستان افغانستانی و عراقی داشتیم، با مشکلات‌شان آشنا شدیم. مثلاً یکی از رزمندگان افغانستانی را می‌شناسم که در سوریه می جنگد، ولی خانواده‌اش به خاطر مشکلات مالی حتی پول کرایه برای رفتن به بیمارستان و پرداخت هزینه دیالیز را ندارند.

وی ادامه داد: به لطف خدا استقبال از این طرح خیلی خوب بوده و مردم با علاقه و عاطفه به جریان مقاومت اسلامی کمک می‌کنند و ثابت کردند که باید کمک حال سازمان‌ها بود، نه معطل‌شان.

این فعال فرهنگی تصریح کرد: با چند نفر از افراد فعال در حوزه جریان مقاومت اسلامی صحبت کرده‌ایم و قرار شده به کمک آنها یک موسسه خیریه برای حمایت از این عزیزان راه بیندازیم. کارهای ثبت قانونی موسسه دارد پیگیر می‌شود. می کوشیم مشکلات مالی و معنوی عزیزان را از این طریق پیگیری کنیم.

وی در پایان گفت: فعلا تنها را ارتباطی ما و مردم کانال ارتباطی‌مان به آدرس https://telegram.me/hemayatshohada است. سایتی هم داریم بالا می‌آوریم که چند تا از جوانان مشهدی داوطلبانه آن را آماده کرده‌اند.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط