مشاوره پیش از ازدواج؛ فرآیندی لازم برای زندگی موفق

یک کارشناس مشاوره گفت: مشاوره‌های پیش از ازدواج، یک اقدام ضروری است که برای ازدواج موفق تاکید می‌شود.

 به گزارش «باب الجواد» و به نقل از سایت آستان نیوز، از سوی واحد مشاوره با رویکرد دینی آستان قدس رضوی ویژه ۴۰ نفر از دانش آموزان دبیرستانی مناطق محروم زرند کرمان، جلسه مشاوره گروهی برگزار شد.

با توجه به اینکه در این منطقه دختران در سن ۱۷ تا ۲۰ سالگی ازدواج می کنند، از سوی واحد مشاوره دینی آستان قدس رضوی، موضوع مشاوره این گروه «ضرورت مشاوره قبل از ازدواج» تعیین شد.
دکتر حسن زاده از کارشناسان با تجربه در زمینه مشاوره در این کارگاه ابعاد مختلف مشاوره قبل از ازدواج را تشریح و اظهار کرد: در مشاوره پیش از ازدواج روانشناسان در جلساتی به ‌صورت انفرادی و جداگانه هر یک از طرفین را می بینند و با آزمون‌های معتبری که از طرفین می گیرند، احتمال موفقیت‌آمیز بودن ازدواج را بررسی می کنند.
وی در رابطه با ازدواج های ناشی از دوستی های خیابانی ابراز کرد: دوستی های خیابانی، خالی از شکوفایی محبت واقعی است و بیشتر یک پیوند غریزی به شمار می رود، اگر هم به ازدواج منتهی شود پشتوانه عشق و محبت ندارد و چنین ازدواجی دوام پیدا نمی کند.
حسن زاده اعلام کرد: اطمینان خاطری که دختران و پسران در برقراری این دوستی ها به دنبال آن هستند، زیاد طول نمی کشد و آن‌ها با گذشت زمانی کوتاه درمی‌یابند که این اطمینان خاطر به قیمت از دست دادن بسیاری از اطمینان خاطرهای دیگر به دست آمده است.
وی خاطرنشان کرد: طرفین باید با علاقه و تمایل اقدام به مشاوره کنند و با حسن نیت به سوالات پاسخ دهند و از مخفی‌کاری و پاسخ های نادرست اجتناب کنند، چرا که روانشناس براساس گفته ها نظر خود را عنوان می کند ‌و اگر اطلاعات درست نباشد، مسلما وی به اشتباه می افتد.
یادآور می‌شود؛ واحد مشاوره با رویکرد دینی اداره پاسخگویی به سوالات دینی در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی، به زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) در دو قالب فردی و گروهی خدمات مشاوره ارائه می دهد.
انتهای پیام/.

مطالب مرتبط