امام رضا(ع) خورشید تابان همه عالم

تولیت آستان قدس رضوی در جمع بیش از دوهزار نفر که از استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی برای اولین بار به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف شده اند، حضور یافت و به میهمانان امام رئوف(ع) خوشامد گفت.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از سایت خبری آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در این مراسم که در رواق شیخ حرعاملی حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: امام رضا علیه‌السلام خورشید تابانی است که همه عالم از انوار وجودی ایشان بهره‌مند می‌شوند و اگر ما از آن انوار تابناک بهره‌مند نشویم، چیزی از نور ایشان کم نخواهد شد، ولی خودمان دچار خسران شده‌ایم.

وی افزود: امروز شما به دعوت حضرت رضا علیه‌السلام به زیارت مشرف شده‌اید و منت هیچ کسی بر سرتان نیست، لذا باید از محضر آن امام بزرگوار تشکر کنید که شرایط این حضور را فراهم کردند و با ایشان میثاق ببندید و به این میثاق پایبند باشید.
تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: خداوند امام رضا علیه‌السلام را برای هدایت ما فرستاده و ما باید با واسطه قرار دادن ایشان در پیشگاه الهی، به توفیقاتی همچون پایبندی به ارزشهای‌ الهی، امانت‌داری، راستی، وفای به عهد، پایبندی به نظام اسلامی و… نائل آییم.
وی ضمن قدردانی از زحمات همه دست‌اندرکاران این اقدام گفت: اینجا محل تصمیم جدی برای برگشتن به صراط مستقیم و ماندن در آن است. از روح بلند حضرت رضا(ع) بخواهیم و با ایشان پیمان ببندیم که پس از این، قدم جای قدم‌های حضرتش بگذاریم و سعی در عمل به سیره عملی ایشان داشته باشیم.
یادآور می‌شود به همت آستان قدس رضوی و تعدادی از نهادهای استانی و کشوری، چهارمین گروه از زیارت اولی‌ها به استعداد ۱۸۲۰ نفر از استان‌های محروم سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی به حرم مطهر رضوی مشرف شده‌اند. این گروه ظهر امروز ضمن حضور در میهمانسرای حضرت رضا علیه‌السلام، از خوان پربرکت آن امام رئوف بهره‌مند شدند.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط