تدابیر غذایی ویژه افراد چاق با مزاج گرم و تر

یک متخصص طب سنتی تدابیر غذایی ویژه افراد چاق با مزاج گرم و تر را تشریح کرد.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی‌محمد ملاحی درباره تدابیر رفع چاقی افراد با مزاج گرم و تر و عضلانی اظهار داشت: در واقع کنترل چاقی, عامل اصلی پیشگیری از بیماری‌ها در افراد و بسیار کم‌هزینه است.

نشانه‌های چاقی در افراد با مزاج گرم و تر

به‌گفته وی چاقی این افراد به‌صورت عمومی و سراسر بدن است به‌ویژه عضلات بازوها, ران‌ها و پهلوها است، این افراد بیشتر دچار تعریق می‌شوند و حرارت بدنشان افزایش پیدا می‌کند.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: بروز تورم لوزه‌ها و زبان, خس‌خس سینه, بیماری‌های قلبی عروقی, فشار خون بالا, کبد چرب و کمردرد در طبع گرم و تر زیاد است.

تدابیر غذایی ویژه افراد چاق با مزاج گرم و تر

ملاحی افزود: روزه‌داری برای این افراد بسیار نافع است, حذف ناهار و مصرف نوشیدنی‌های با مزه ملس یا ترش مثل آب‌انار, آب گریپ‌فروت, شربت آب‌لیمو و عسل و یا آش آبغوره و آب‌زرشک برای این افراد نوعی درمان محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: ترجیحاً شام سر شب خورده شود و از غذاهای گروه خشک یا سرد و خشک مثل عدسی با گندم و گلپر یا خوراک ماش و گندم استفاده شود، البته غذاهای آبدار هم برای افراد با چاقی گرم و تر و برای افراد با چاقی سرد و تر مناسب نیست.

این متخصص طب سنتی بیان کرد: رژیم‌های درمانی در این مزاج کاربرد بهتری دارد، همچنین رژیم‌های کم‌کالری طب رایج نیز به این مزاج بهتر پاسخ می‌دهد، همچنین رژیم‌های میوه نیز از روش‌های موفق در این مزاج هستند.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط