سیره اهل بیت(ع) تابلوی زندگی جهادی است

معاون فرهنگی موسسه خدمات مشاوره ای، جوانان و پژوهش های اجتماعی آستان قدس رضوی با بیان اینکه ائمه اطهار(ع) در طول حیات مبارکشان مجاهدت های زیادی کردند و حق جهاد را در زندگی به جا آوردند، گفت: سیره اهل بیت(ع) تابلوی زندگی جهادی است.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از سایت آستان نیوز، حجت الاسلام علی غفوری منش در نشست‌ هماهنگی ویژه تشکل‌های فرهنگی فعال در برگزاری جشن‌های «زیر سایه خورشید» در استان اصفهان به تبیین شاخص های سبک زندگی جهادی پرداخت و اظهار کرد: تلاش در راستای ترویج سبک زندگی جهادی اولویت اصلی کار فرهنگی است.

وی افزود: سبک زندگی جهادی برای یک دوران خاص نیست یک روش است، برای همه دوره‌ها و برای اینکه ملت ها تا بتوانند از سختی‌های پیش رو عبور کنند و شرایط موجود را آن چنان که دوست دارند تغییر دهند.
غفور منش با بیان اینکه سبک زندگی جهادی از موضوعات حائز اهمیت در جامعه اسلامی است و مورد تاکید بزرگان دین اسلام است، خاطرنشان کرد: دنیای کنونی ما دنیایی پر از استرس و مشکلات است که انسان را به درونگرایی و پوچ‌گرایی سوق می‌دهد.
وی گفت: فعالان فرهنگی باید در عرصه جهادی ناملایمات بسیار زیادی را متحمل شوند، چرا که در آیات قرآن کریم و زیارت اهل‌بیت(ع) از ما درخواست شده که در باب جهاد حق آن را به جا آوریم، چرا که اگر جهاد در زندگی انسان نباشد رسیدن به کمالات متعالی ممکن نیست.
غفوری منش با بیان اینکه دین اسلام ظرفیت‌های زیادی دارد که دشمن به همه این ظرفیت‌ها پی برده و با وارونه نشان دادن آن ما را نیز دچار وراونگی مفهوم جهاد کرده است، اظهار کرد: داعش و گروه‌های تکفیری جهاد را قتل و کشتن و غارت معنا کرده‌اند که با این کار در تلاشند تا دنیای اسلام را استثمار و استعمار کنند و گردنبند اسارت را دور مسلمانان بکشند.
وی افزود: جهاد با نفس، جهاد در زمان و شرایط سخت، جهاد بدون مسامحه و اخلاص به عنوان حق جهاد است که باید ادا شوند.
غفوری منش گفت: ویژگی ممتاز یک مجاهد، اخلاص در مجاهده، دشمن شکن بودن و ناامید کردن دشمنان و همچنین عاقلانه بودن در مسئله جهاد است.
یاد آور می شود: همایش سبک زندگی جهادی به همت مجموعه فرهنگی عاشوراییان و با همکاری موسسه خدمات مشاوره ای، جوانان و پژوهش های اجتماعی آستان قدس رضوی برنامه ریزی شده بود که با حضور ۲۵۰ نفر از فعالان و نخبگان فرهنگی استان اصفهان در خانه مشروطیت اصفهان برگزار شد.

مطالب مرتبط