شکرانه ورود به ماه رمضان، روزه داری است

سخنران حرم مطهر رضوی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: شکرانه ورود به این ماه پر برکت اطاعت از دستور الهی یعنی خودداری از خوردن و آشامیدن است.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از سایت آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید جعفر طباطبایی در سلسله جلسات بیان معارف اهل بیت(ع) که در آستانه ماه مبارک رمضان و با حضور جمعی از زائران و مجاوران حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) در رواق بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد، به تبیین اهمیت روزه در ماه مبارک رمضان پرداخت.

وی در این خصوص عنوان کرد: با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان که ماه رحمت و مغفرت الهی است، همه بندگان خدا مسرور و خوشحال می شوند و همه کسانی که توانایی جسمی دارند با روزه داری مقدمات تقرب به درگاه باری تعالی فراهم می کنند.

این کارشناس دینی تصریح کرد: در فرازی از دعای امام سجاد(ع) در ماه مبارک رمضان می خوانیم که «خدایا به ما توفیق درک ارزش و اهمیت ماه رمضان را عنایت کن» بنابراین معلوم می شود که در ماه مبارک رمضان برکات و خیرات بسیاری نهفته شده که باید از خدا بخواهیم که به ما کمک کند تا این برکات را درک کنیم.

وی با اشاره به گرمای هوا در ماه مبارک رمضان امسال تصریح کرد: هرچند روزه داری در روزهای ماه مبارک رمضان که در فصل گرما واقع شده بسیار سخت و طاقت فرسا است، اما باید توجه داشت که این نوع روزه داری اجر و پاداش بسیاری دارد.

حجت الاسلام طباطبایی افزود: نقل شده است که حضرت مریم(س) فرموده اند: دو چیز است در دنیا که به آن بسیار علاقه دارم چرا که برای سفر آخرت بسیار مفید است که آن دو روزه گرفتن در روزهای گرم تابستان و شب زنده داری در شب های سرد زمستان است.

از منظر این کارشناس دینی میزان بهره مندی هر شخص از برکات و فیوضات این ماه پر خیر و برکت بستگی به ایمان او دارد و به هر اندازه که ایمان شخص در مرتبه بالاتری قرار داشته باشد بهره مندی او نیز بیشتر خواهد شد.

وی ادامه داد: از فرصت شب ها و روزهای این ماه برای عبادت و بندگی خدا استفاده کنید و در این ماه که طبق روایات اسلامی شیطان در غل و زنجیر است توجه بیشتری به کسب کمالات انسانی داشته باشید.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط