فرصت های ماه مبارک رمضان

حجت الاسلام پناهیان گفت: ماه رمضان مانند ریلی است که انسان را به جلو می برد و اگر قدمی هم برداری سرعتت بالاتر می رود، لذا مومنان باید سعی کنند تا در این ماه مبارک از تمام لحظات و فرصت ها استفاده عالی را ببرند.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از سایت آستان نیوز، این ویژه برنامه بعد از نماز مغرب و عشاء با قرائت زیارت امین الله آغاز شد و در ادامه حجت الاسلام و المسلمین پناهیان درباره فرصت های ماه مبارک رمضان به ایراد سخنرانی پرداخت.

سخنران حرم مطهر رضوی در این آیین با اشاره به اینکه در روند زندگی دو نوع روحیه و انگیزه در انسان ها وجود دارد، گفت: نوع اول روحیه و انگیزه ها که خیلی هم فراگیر هست، فرار از خطر یا به تعبیر دیگر دفع ضرر به شمار می رود؛ اصولا چنین آدم هایی در امور دینی و معنوی، کارهایی را انجام می دهند که از آن ها خطر و ضرر دفع می شود و به فکر رسیدن به قله کمال و سعادت نیستند.
وی ادامه داد: این گونه افراد در هر کاری، «مطلق انجام دادن» را معیار فعالیت خود قرار می دهند، به عنوان مثال موقع اقامه نماز فرقی نمی کند که نماز را اول وقت بخواند یا آخر وقت، بلکه معیارش فقط خواندن نماز و رفع تکلیف است.
حجت الاسلام پناهیان ابراز کرد: نوع دوم انگیزه ها از همت بلند افراد سرچشمه می گیرد، این گونه افراد از روی ترس و برای دفع ضرر کار نمی کنند، بلکه در همه امور به دنبال زیادی منفعت و ثواب هستند.
وی اظهار کرد: اینکه تکالیف خدا را به خاطر ترس از آتش و دفع ضرر انجام دهیم، اصلا خوب و پسندیده نیست، اهل بیت(ع) در روایات متعدد به شیعیان و محبان خود توصیه کرده اند که مومنان به دنبال کسب درجات عالی معنوی و قرب الهی باشند و این مهم به وسیله انجام تکالیف الهی با انگیزه دفع ضرر صورت نمی گیرد.
خطیب حرم مطهر رضوی با بیان اینکه دین مسابقه ای برای رسیدن به کمال و سعادت است، گفت: در ماه مبارک رمضان مسابقه بندگی با هم بگذاریم و سعی کنیم بهترین استفاده را از این دوران طلایی داشته باشیم.
وی گفت: ماه رمضان مانند ریلی است که انسان را به جلو می برد و اگر قدمی هم برداری سرعتت بالاتر می رود، لذا مومنان باید سعی کنند تا در این ماه مبارک از تمام لحظات و فرصت ها استفاده عالی را ببرند.
حجت الاسلام پناهیان تاکید کرد: ماه مبارک رمضان مثل مسابقه دوی میدانی است و مومنان باید از اولین روزها خود را برای کسب مدال طلایی آن مهیا کنند.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط