شبکه‌های اجتماعی نباید کانون خانواده را بهم بزند

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه مردان باید در منزل وقت بگذارند و با همسران خود صحبت و درد دل کنند، تاکید کرد: نکند آنقدر سرگرم این شبکه های اجتماعی شوند که به جای صحبت با همسر فقط درگیر گوشی همراه باشند.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام علی رضایی بیرجندی روز گذشته(۲۳ خرداد) در مسجد امام حسین(علیه السلام) بیرجند با بیان اینکه قرآن کتاب تربیتی است، اظهار داشت: قرآن پیامبران را به عنوان الگو و اسوه ای معرفی کرده که ما باید دنبال آنها به راه بیفتیم تا به کمال برسیم.

وی با اشاره به اینکه انسان فقط با اعمال ظاهری و عبادت ظاهری انسان نمی شود بلکه اینها فقط زمانی ارزش دارد که عقل، اختیار، اندیشه و آزادی در او باشد، افزود: وقتی خداوند به ملائکه فرمود به آدم سجده کنند در واقع تمامی نیروها و قدرت خداوند و تمام هستی به آدم سجده کرد و نشان داد که مطیع آدم هستند.

امام جمعه بیرجند با بيان اینکه برخی از افراد فقط بدنبال دنیا هستند و به علم آموزی توجه ندارند، گفت: نباید طوری باشد که شخص عمر او تمام شود اما نه تنها خودش یک کلمه علم یاد نگیرد بلکه پای درس و سخنرانی اساتید و بزرگان هم ننشیند.

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه خدمت، علم آموزی، تقوا و تواضع دارای ارزش است، اظهارداشت: بچه های ما باید به بالاترین درجات علمی برسند تا عالم را کشف کنند.

وی با تاکید بر اینکه جوانان باید ازدواج کنند، گفت: جوانان هر چه زودتر ازدواج کنند وگرنه عمر آنها بر فنا است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه مردان باید در منزل وقت بگذارند و با همسران خود صحبت و درد دل کنند، تاکید کرد: نکند آنقدر سرگرم این شبکه های اجتماعی شوند که به جای صحبت با همسر فقط درگیر همین گوشی همراه باشند.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه مرد و زن باید در خانه خوش اخلاق و خوش برخورد باشند، گفت: کسی که شب و روز نماز بخواند اما اخلاق خوبی نداشته باشد خدا نمی پسندد.

وی افزود: نمازگزار باید خوش اخلاق باشد و با خویشاوندان خود ارتباط داشته باشد چراکه او دارد به خدا نزدیک می‌شود.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط