شبهه‌افکنی درباره مدافعان حرم، همراهی با داعشیان است

یک بازیگر سینما و تلویزیون گفت: برخی مواقع نجواهای شومی درباره مدافعان حرم شنیده می‌شود که آن را می‌توان نوعی همراهی با داعشیان دانست.

به گزارش «باب الجواد» دانیال عبادی، بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنا، با بیان این‌که مدافعان حرم، ایثارگرانی هستند که باید بهتر به مردم معرفی شوند، اظهار کرد: این روزها ما در نقاط مختلف شهر عکس‌های شهدای مدافع حرم را می‌بینیم؛ بزرگانی که با عشق به اهل بیت(ع) و قرآن به دفاع از ارزش‌های اسلامی برخاسته‌اند. این افراد با گذشتن از مال و زندگی خود حماسه‌ای را خلق کرده‌اند که همه ما به نوعی مدیون آنها هستیم. برای همین هر ایرانی موظف است در هر شغل و موقعیتی که هست به این جهادگران ادای احترام کند. من هم به شخصه خوشحال می‌شوم در فیلمی که محوریت آن مدافعان حرم است حضور پیدا کنم، اما تا به آن روز سعی می‌کنم حداقل در صفحات اجتماعی این احترام را به اشکال مختلف نشان دهم.

وی افزود: من از کسانی که ناجوانمردانه تهمت‌های مادی به مدافعان حرم می‌زنند سوال دارم. آیا این قبیل افراد حاضر هستند در قبال دریافت پولی کلان یک بند انگشت خود را بدهند؟ جواب این سوال کاملاً مشخص است، چون هر فردی مسلماً جوابش خیر است، مگر اینکه صحت عقلی نداشته باشد، پس در چنین شرایطی چگونه برخی‌ها فکر می‌کنند که مدافعان حرم برای پول به جهاد برخواستند! این ادعای کذب در شرایطی است که در آن جهاد امکان شهادت نیز است.

بازیگر فیلم «معراجی‌ها» در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: شبهه دیگری که برخی غرض‌ورزان نسبت به مدافعان حرم وارد می‌کنند، این است که مدافعان برای دفاع از عرب‌ها دست به جهاد زده‌اند. این باور کوتاه‌نگری آنها را نشان می‌دهد، چون نمی‌دانند که جنگی که رزمندگان ما در سوریه می‌کنند در حقیقت دفاع از مرزهای کشورمان است، چون اگر آنجا با داعشیان مبارزه نکنیم مجبور خواهیم بود در شهرهای مرزی خود دست به دفاع بزنیم. پس در چنین موقعیتی بهتر است جنگ در خارج از مرزها باشد یا اینکه در داخل کشورمان با آنها جنگ کنیم؟

وی به توضیح فوق اضافه کرد: به جرات می‌توان گفت که ابرقدرت منطقه، ایران اسلامی است، برای همین، هدف‌ داعش در حقیقت ایران است، اما چون جرات نزدیکی به مرزهایمان را ندارند در نقاط دیگر در پی مبارزه با ما هستند، اما آنها غافلند که ایران اسلامی به مدد مدافعان حرم و سرداران بزرگی چون قاسم سلیمانی امکان عرض اندام را در هر جایی که باشد از آنها می‌گیرد.

عبادی با بیان این‌که سینما و تلویزیون درباره دافعان حرم باید فعالیت بیشتری داشته باشد، گفت: اگر چنین ادعاهای دروغی در کشور رایج شده باشد، دلیلش تنها تبلیغات موفق بلندگوهای غرب نیست، بلکه به کم کاری خود ما نیز بر می‌گردد، زیرا جنگ نرم رسانه‌ای غرب امروز دیگر همه جانبه شده است، البته طی ماه‌های اخیر ما فعالیت خوب فرهنگی را در سینما و تلویزیون آغاز کرده‌ایم که باید با جدیدت پیش گیریم تا مردم داخل و خارج از کشور بدانند مدافعان حرم برای چه از خانواده‌های خود گذشته‌اند تا مقابل داعشیان به پا خیزند.

وی در پاسخ به سوال پایانی مبنی بر اینکه حضور فیزیکی هنرمندان در مناطقی که دفاع صورت می‌گیرد تا چه حد می تواند برای مدافعان حرم ایجاد انگیزه و روحیه کند؟ بیان کرد: اگر هنرمندان این امکان را داشته باشند که در مناطق عملیاتی حضور پیدا کنند می‌توانند به مدافعان حرم روحیه فراوانی دهد. این اتفاق نیز در بسیاری از کشورهای روی می‌دهد که چهره‌های محبوب و معروف جامعه با حضور در پادگان‌ها یا مناطقی که سربازها هستند به آنها انگیزه می‌دهند. با این توضیح من چنین رویکردی (روحیه دادن به مدافعان حرم) را به نوعی ضروری می‌دانم.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط