استمداد درخشنده از جامعه دانشگاهی برای ساخت چالش های طلاق

درخشنده از جامعه دانشگاهی درخواست کرد تا برای تهیه فیلمی تاثیرگذار در حوزه طلاق و آسیب های اجتماعی مربوط به آن، ایده ها و نظرات خود را ارایه دهند.

به گزارش «باب الجواد» پوران درخشنده، در دومین همایش ترویج مسئولیت های اجتماعی اظهار داشت: دردی که زیر پوست شهر قرار دارد و گروهی با آنها زندگی می کنند باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه همایش ترویج مسئولیت های اجتماعی محل تولید فکر و اندیشه است، اذعان داشت: از مسئولان دانشگاهی تشکر می کنم که احساس مسئولیت و وظیفه ای که بر عهده افراد جامعه است را یادآوری می کنند.

درخشنده با بیان اینکه باید افراد در هر جایگاهی که قرار دارند با استفاده از موقعیت و ابزارهای در اختیار به مسئولیت های اجتماعی خود عمل کنند، تصریح کرد: تا زمانی که در جایگاهی قرار داریم باید متناسب با توانمندی برای رفع مسایل جامعه اقدام کنیم.

این کارگردان با اشاره به انجام کارهای پژوهشی و تحقیقی درباره مسایل اجتماعی تاکید کرد: پس از فیلم «هیس دخترها فریاد نمی زنند» حدود سه سال است که درباره سوژه های مربوط به عوامل طلاق تحقیق و پژوهش انجام می دهم.

وی با بیان اینکه به دنبال راهکاری هستم که موضوع طلاق را آنطور که حرف و درد جامعه است به چالش بکشد، خاطرنشان کرد: تاکنون کارهای پژوهشی و تحقیقی متعددی در این زمینه انجام داده ایم و از دانشجویان و دانشگاهیان درخواست می کنم اگر سوژه ای در این باره دارند ما را یاری کنند.

درخشنده از جامعه دانشگاهی درخواست کرد تا برای تهیه فیلمی تاثیرگذار در حوزه طلاق و آسیب های اجتماعی مربوط به آن ایده ها و نظرات خود را ارایه دهند.

وی با اشاره به تاثیرگذاری فیلم در باورپذیری و فرهنگسازی مسئولیت اجتماعی تصریح کرد: از جامعه دانشگاهی کمک می خواهم تا چالش ها و آسیب های طلاق را در قالب نگاهی جدید و ملموس به چالش بکشم.

درخشنده با بیان اینکه نسل جوان را باید با نحوه مواجهه با مسائل زندگی آشنا کنیم، تصریح کرد: باید فرزندانمان را برای زندگی مشترک آماده کنیم و آموزش های لازم را در درون خانواده بیاموزند.

گوهر خیراندیش نیز در این همایش بر مسایل زیست محیطی تاکید کرد و افزود: کاهش آلودگی هوا، صرفه جویی در مصرف آب و رعایت پاکیزگی در فضای شهری باید جزو مسئولیت های اجتماعی شهروندان قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: باید مسئولیت مسئولان را نیز در این حوزه یادآوری کنیم.

مجید مظفری با بیان اینکه با جوانان کار کرده ایم اما برای جوانان کاری نکرده ایم، خطاب به مسئولان گفت: امیدوارم رویکرد فعالیت مسئولان در راستای توجه به جوانان باشد.

فریدون جیرانی، کارگردان در این همایش با بیان اینکه در روزهای پیروزی انقلاب خبرنگار روزنامه اطلاعات بودم، خاطرنشان کرد: در آن روزهای پرشور شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و سرود هوا دلپذیر شد گل از خاک بردمید از تریبون دانشگاه ها پخش می شد.

وی با اشاره به نقش سازنده دانشگاه ها خاطرنشان کرد: ترویج مسئولیت های اجتماعی در دانشگاه ها باید گسترش یابد.

در این همایش از منیره ایازمندی مدیرعامل موسسه ایلیا (کودکان کار)، مهرنوش پاوه مدیرعامل موسسه امید فردا، ترانه ایلاقی دبیر کل کانون معلولان شهر تهران، سیدنصیر موسوی مدیرعامل موسسه کودکان فرشته اند (کودکان سرطانی)، بهاره ابوترابی مدیرعامل موسسه سیب سرخ، علی محمددوست دبیر موسسه تعالی، سارا شاهرخی مدیرعامل بنیاد نیکوکاری صالح، میثم هاشم خانی رییس دبیرخانه دایمی توسعه عدالت آموزشی، حسین قاسمی مدیرعامل موسسه شمس الشموس تجلیل شد.

همچنین از دکتر امین الله نیک پندار، مهندس علی رحیم پور و دکتر ایازی به عنوان شهروندان مسئولیت پذیر تجلیل شد.

منبع: خبرگزاری شبستان

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط