نمایش قرآن شاخص منسوب به امام رضا(ع) در نمایشگاه قرآن

مسئول غرفه آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: در این غرفه دو قرآن شاخص آستان مقدس حضرت معصومه(ع)، منسوب به امام رضا(ع) و امام حسن عسگری(ع) را به نمایش گذاشتیم.

به گزارش «باب الجواد» معین محمدی مسئول غرفه آستان مقدس حضرت معصومه(ص) در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، در گفت‌وگو با خبرگزاری شبستان، در معرفی این غرفه و بخش‌های مختلف آن، گفت: بخشی از این غرفه در معرفی گنجینه و آثار نفیس موجود در موزه آستان مقدس حضرت معصومه(س) و بخش دیگر در معرفی قرآن‌های مرکز اسناد آستان است.

وی افزود: ما در این غرفه دو قرآن شاخص آستان مقدس حضرت معصومه(ع)، منسوب به امام رضا(ع) و امام حسن عسگری(ع) را به نمایش گذاشتیم.

مسئول غرفه آستان مقدس حضرت معصومه(ص) درباره دستگاهی به نام سپهر که در این غرفه به کار گرفته شده است، عنوان کرد: از این دستگاه برای نخستین بار در موزه بریتانیا استفاده شده است، کار آن به این شکل است که شخص مقابل آن ایستاده و تصویر خود را در میان تابلوهای شاخص همچون صحنه عاشورا یا ضریح قدیمی آستان مقدس مشاهده می‌‌کند سپس شخص می‌تواند هر تصویری را که دوست داشت انتخاب کرده و با آن عکس بگیرد، این اتفاق نیز برای نخستین بار در ایران ارائه می‌شود.

محمدی افزود: همچنین در این غرفه فضای موزه مجازی و یک فضای تعاملی داریم که چندروز دیگر رونمایی می‌شود.

وی با اشاره به فضای پژوهشی غرفه اظهار داشت: بخش پژوهشی و تعاملی با هدف درس و عبرت از تاریخ، خدمات فرهنگی آستان درخصوص قرآن مانند آموزش حفظ، دوره‌های تربیتی، آموزش قرائت، مرمت‌کاری قرآنها و برخی خدمات دیگر آستان در این غرفه فعالیت خواهد داشت که هر دو روز یک‌بار مجموعه‌هایی که این کارها را انجام می دهند اینجا حضور پیدا کرده و توضیحات لازم درباره بخش‌های مورد نظر را خواهند داد.

مسئول غرفه آستان مقدس حضرت معصومه(ص) در پایان با اشاره به فعالیت‌های دیگر این غرفه،‌ خاطرنشان کرد: همچنین در این غرفه بسته‌های فرهنگی با مدل درس و عبرت از تاریخ در کلام امام راحل و رهبر معظم انقلاب به صورت سریالی و متوالی ارائه می‌شود.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط