فاصله سنی زیاد مانع درک متقابل والدین با فرزندان

خطیب حرم مطهر رضوی گفت: فاصله سنی زیاد والدین با فرزندان، مانع تعامل و درک متقابل آن ها می شود.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین جعفر اسلامی فر در ویژه برنامه های مذهبی حرم مطهر رضوی که با حضور خیل عظیمی از زائران و مجاوران در صحن جامع رضوی برگزار شد، درباره «فراز و نشیب های تربیت فرزند» به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی با اشاره به اینکه فاصله سنی والدین با فرزندان، مانع تعامل و درک متقابل آن ها می شود، گفت: بالا رفتن سن ازدواج یکی از فرهنگ های اشتباه است که اکنون در جامعه ترویج پیدا کرده و همین امر در آینده نزدیک، آسیب های زیادی را به بدنه خانواده ها می زند.

حجت الاسلام اسلامی فر دوران کودکی را بهترین زمان برای یادگیری مفاهیم دینی اعلام و عنوان کرد: از نظر اسلام، به ویژه براساس سیره و رهنمودهای معصومان(ع)، آموزش مفاهیم دینی از هنگام تولد شروع می شود، زیرا آموزش در دوره کودکی پایه و اساس در دوره های دیگر است.

وی افزود: اگر والدین فرزندان خود را روی ریل دین مداری قرار ندهند، هر آینه فرزندشان دچار فتنه های دنیا شده و رذائل اخلاقی بر آن ها غلبه می کند.

این استاد حوزه ادامه داد: متاسفانه برخی والدین بر این باورند که جوان ها باید هر طوری که دوست دارند، جوانی کنند و با این منطق اشتباه خود زمینه انواع گناه را ایجاد کرده و مانع رسیدن به کمال و پیشرفت فرزندشان می شوند.

سخنران حرم مطهر رضوی سرگرمی های فضای مجازی را یک تهدید جدی برای عقب ماندن جوانان عنوان و خاطرنشان کرد: سرگرمی های مجازی، موجب کاهش علاقه جوانان به مشارکت های اجتماعی و فعالیت های مدنی شده است و ممکن است بر مهارت های اجتماعی آنان تاثیر منفی بگذارد.

حجت الاسلام اسلامی فر خاطرنشان کرد: توجه دادن به خدا، مبدا، معاد و حقیقت دنیا، از وظایف پدر و مادر در تربیت دینی فرزندان به شمار می رود.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط