رونمایی از کتاب سبک زندگی در نهج البلاغه

استاد دانشگاه علوم حدیث جمعه شب در مراسم رونمایی از کتاب سبک زندگی در نهج البلاغه (سیره شناسی)، گفت: دو رویکرد در سبک زندگی ائمه معصومین وجود دارد که یکی بصورت جزئی نگری و دیگری بصورت کلی نگری می باشد.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از خبرگزاری ایرنا، مصطفی دلشاد تهرانی افزود: در جزئی نگری معمولا به سراغ یک دستگاه فکری و رفتاری رفته و جزئیات اعمال و رفتار را بررسی می کنیم.

این استاد دانشگاه علوم حدیث شهرری ادامه داد: اگر قرآن پیامبر اکرم را به عنوان یک الگو نیکو معرفی می کند براساس این رویکرد به رفتار شناسی زندگی پیامبر می پردازیم که چگونه زندگی می‌کرده چگونه عبادت می کرده و رفتار او با یارانش چگونه بوده است.

دلشاد تهرانی ادامه داد: روابط و روح ساده زیستی همواره ثابت است مثلا دوری از اسراف و زیاده روی و عدم تجمل پرستی و همچنین رعایت قناعت در زندگی از اصول ساده زیستی است.

این کارشناس نهج البلاغه اضافه کرد طبق رویکرد دوم زندگی پیشوایان بررسی می کنیم و قواعد زندگی آنان را در زندگی خود لحاظ می کنیم و لذا من با این رویکردبه سراغ نهج البلاغه رفته و ۱۰ قائده را در ۱۰ جلد به عنوان ده فرمان زیست مسلمانی منتشر کردم.

وی افزود: این ۱۰ فرمان نه فقط برای مسلمانان که برای همه بشریت قابل اجرا است و زیست مسلمانی برای مردم جهان سرمشق است.

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن از ۲۴ خرداد ماه آغاز بکار و تا هشتم تیر ادامه دارد.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط