رونمایی اثر نگارگری «دخیل» با موضوع امام رضا(ع)

با حضور حجت الاسلام والمسلمین رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی از تابلو نقاشی منحصر به فردی با عنوان «دخیل» در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد رونمایی شد.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از سایت آستان‌نیوز، این اثر با محوریت امام رضا(ع) و شفای بیماران در کنار پنجره فولاد حرم مطهر رضوی به سفارش موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی طراحی شده است. تابلو «دخیل» به شیوه مکتب تبریز و با تکنیک طلا، گواش و آبرنگ در ابعاد ۵/۴۷ * ۳۲ توسط عطاالله شاکری، نگارگر مطرح مشهدی و برگزیده دوسالانه نگارگری کشور، طی هفت ماه خلق شده است.

عطاالله شاکری درباره این اثر هنری و معنوی گفت: در این تابلو لحظه شفاگرفتن بیماری که به پنجره فولاد امام رضا(ع) دخیل بسته و حال و هوای زائران حاضر در این صحنه، به تصویر کشیده شده است.
وی با بیان اینکه خوشحالم که این اثر در حضور تولیت آستان قدس رضوی رونمایی شد، اظهار داشت: به همت موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، خراسان رضوی در سال‌های اخیر به یکی از قطب‌های نگارگری در کشور تبدیل شده و هر ساله هنرمندان مشهدی با حضور در جشنواره‌ها و دوسالانه‌های نگارگری مقام های برتر را به خود اختصاص می‌دهند.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط