شیوه زندگی اهل بیت(ع) بهترین الگو برای شیعیان است

حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری گفت: شیوه و روش زندگی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بهترین الگو برای شیعیان است.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از سایت آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین مهدی ماندگاری در سلسله جلسات «دین، نشاط، زندگی» که با حضور جمع کثیری از زائران و مجاوران روزه دار در صحن جمهوری اسلامی حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، به تبیین سبک زندگی اسلامی و علوی پرداخت.

وی ابراز کرد: هر کس بخواهد در بهشت و در کنار حوض کوثر با پیامبر اکرم(ص) و امیرالمومنین علی(ع) حاضر شود، باید مدرک شیعه بودن داشته باشد.
ماندگاری با بیان اینکه شیعه با محب فرق دارد، افزود: محب به کسی گفته می شود که خاندان عصمت و طهارت(ع) را دوست دارد که این امر منحصر به مسلمانان نیست، بلکه بسیاری از ادیان مختلف محب اهل بیت(ع) هستند.
وی ادامه داد: محب اهل بیت(ع) بودن ارزش و مقام والایی دارد، اما اگر بخواهیم همسایه پیامبر اکرم(ص) در قیامت باشیم باید شیعه واقعی علی بن ابی طالب(ع) باشیم.
این کارشناس دینی با بیان اینکه تنها به صرف به زبان آوردن شهادتین مدرک شیعه بودن به انسان ها نمی دهند، ابراز کرد: ما باید فهم دینی و ولایی داشته باشیم و مشکلات زندگی خود را با رجوع به آموزه های قرآن و دستورات اهل بیت(ع) برطرف کنیم.
وی سوال پرسیدن را اولین درس شیعه بودن در مکتب اهل بیت(ع) دانست و گفت: بسیاری از گرفتاری های ما در زندگی زمانی آغاز می شود که در مشکلات زندگی خود به سیره و روش اهل بیت(ع) مراجعه نمی کنیم.
ماندگاری ابراز کرد: شیعیان اگر می خواهند راحت زندگی کنند و امنیت و موفقیت در دنیا و آخرت داشته باشند، باید به مکتب اهل بیت(ع) اقتدا کرده و تا آخر عمر پیرو سیره و روش زندگانی این خاندان بزرگوار باشند.
وی با بیان اینکه انسان برای انجام تمام کارها نیاز به معرفت دینی دارد، گفت: خداوند در شب های قدر گناهان گذشته ما را بخشید، اما به صرف شب قدر همه مشکلات ما برطرف نمی شود، بلکه باید تکلیف خود را مشخص کنیم و برای رسیدن به قرب الهی قدم برداریم.
خطیب حرم مطهر رضوی خواستن، دانستن، حرکت کردن و هزینه پرداخت کردن در مسیر الهی را مهم ترین گام های رسیدن به قرب الهی دانست.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط