محبت اهل بیت(ع) مهم ترین سرمایه انسان هاست

سخنران حرم مطهر رضوی گفت: محبت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مهم ترین سرمایه زندگی انسان هاست.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از سایت آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی میرباقری در ویژه برنامه شهادت امیرالمومنین علی(ع) که ۲۳ ماه مبارک رمضان قبل از نماز جماعت ظهر و عصر در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: رسیدن به محبت خداوند متعال بزرگترین موهبت برای انسان هاست.

وی هدف از خلقت انسان ها را بندگی خداوند دانست و گفت: تنها کسی در این دنیا سود می کند که عمر خویش را صرف بندگی خدای متعال کرده باشد.
میرباقری با بیان اینکه ائمه اطهار(ع) سرچشمه علم و حیات طیبه هستند، افزود: ولایت اهل بیت(ع) وادی امنی است که هر کس وارد آن شود از خطرها حفظ و سیر سلوک حق تعالی را ایمن طی می‌کند.
وی تصریح کرد: خداوند متعال در سوره انعام می فرماید کسانی که از امر خدا و رسول خدا اطاعت کنند با صدیقین، شهدا، صالحین و انبیاء الهی محشور می شوند.
سخنران حرم مطهر رضوی اطاعت را به معنی فرمانبرداری از سر رغبت و اشتیاق دانست و افزود: اگر کسی با دل و جان از فرمان خداوند اطاعت کند و او را از تمامی ثروت و لذت های دنیا بالاتر بداند، در دنیا و آخرت رستگار خواهد شد.
وی تصریح کرد: اگر کسى محبت به خداوند را آن گونه که شایسته است نداشته باشد، همانند مرده اى متحرک است که در مادیات دنیا غرق شده است.
میرباقری با اشاره به اینکه سعادت دنیا و آخرت انسان در بندگی خداوند است، افزود: بنده کسی است که همه چیزش را از خدا می داند از او کمک می خواهد و گوش به فرمان او خواهد بود.
وی ولایت را یکی از سرمایه های بزرگ انسان مومن در مسیر عبودیت دانست و گفت: صراط مستقیم همان صراط عبودیت و ولایت است، از این رو در سوره حمد از خداوند می خواهیم که ما را همواره در راه صراط مستقیم ثابت قدم بدارد.
سخنران حرم مطهر رضوی نزدیکی ظهور و قیامت را از دیگر ویژگی های شناخت معرفت خدا دانست و افزود: اگر انسان ها آن گونه که شایسته است به معرفت خداوند دست یابند از فرصت اندک دنیا و تمامی لحظات زندگی به بهترین شکل استفاده می کنند.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط