زندگی شاد با چهار رفتارطلایی در زناشویی

یک آسیب شناس اجتماعی چهار رفتارطلایی در زناشویی برای دست یافتن به زندگی شاد و لذت بخش را بیان کرد.

به گزارش «باب الجواد» مجید ابهری آسیب شناس اجتماعی در گفتگو با خبرگزاری شبستان  با اشاره به ۴ رفتار طلایی در زندگی زناشویی خطا به افراد متاهل گفت: در هر زمان از ازدواجتان اول زندگی؛اواسط آن؛ یا زندگی با سابقه طولانی هستید، این رفتارها به شما کمک می کنند که زندگی شاد و لذت بخشی داشته باشید.

وی افزود: این رفتارها یک ماده و چهار تبصره دارد که ماده اول، هرچقدر هم که ناراحت و عصبی باشید؛با یکدیگر درگیری لفظی پیدا نکنید؛درگیری کلامی فقط مشکلات را حادتر و پیچیده تر کرده ورابطه زناشویی را نیز تخریب می کند.

 وی ادامه داد: تبصره یک، گوش دادن مثبت و فعال؛ این رفتار با شنیدن تفاوت داشته وبرای حل مشکلات که در زندگی به وجود می آید لازم است.

 این آسیب شناس اجتماعی بیان کرد: به همسرتان اجازه بدهید بدون اینکه کلام او را قطع کنید صحبت کند؛سپس آنچه را که گفته تکرار کنید؛این حرکت همسرتان را متقاعد میسازد که به حرفهایش فعالانه گوش دادید و برایش احترام و ارزش قایل هستید.

 ابهری بیان کرد: تبصره دو،کنار بیایید؛ تلاش کنید مشکلات و اختلافات را طوری حل   کنید که هر دو شما از راه حل انتخابی راضی و شاد باشید؛ هیچکدام از شما نباید از روی اجبار یا رودروایسی راه حل را بپذیرد.

 وی با اشاره به تبصره سوم گفت: در زندگی هنگام بروز مشکلات آن را بازسازی و تعمیر کنید، وقتی به یکدیگر صدمه و زیان عاطفی و احساسی میزنید؛باید قادر باشید این دلشکستگی را ترمیم کرده و احساس خشم طرف مقابل را برطرف کرده و فرونشانید.

 این متخصص علوم رفتاری تاکید کرد: باید زوج ها بدنبال ترمیم ۱۰۰در۱۰۰باشند حتی کمی خشم و قهر می تواند دیوار از تلخی و کینه بین آنان تولید یا بیشتر کند.

 ابهری تبصره چهار را تشکر و قدردانی دانست و گفت: البته هیچوقت نخواهید به تناسب واندازه کافی و شایسته از همسرتان تشکر کنید؛ پس تلاش کنید با درک ارزش هرکاری که برایتان انجام می دهد از او قدردانی کنید؛ برای یک زن یا مرد هیچ چیز بدتر و آزار دهنده تر از قدر ناشناسی نیست.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط