خانواده شهدای افغان مهمان افطار خانواده شهدای مدافع حرم

خانواده شهدای لشکر فاطمیون در یک افطاری ویژه مهمان سفره افطار خانواده شهدای مدافع حرم ایران شدند.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از خبرگزاری مهر، شنبه شب گذشته در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی(سرچشمه) میهمانی ساده اما ویژه‌ای برپا بود که میزبان و میهمان یک ویژگی ثابت داشتند؛ آن‌ها خانواده شهدای مدافع حرم بودند.

مهمانی از یک ساعت مانده به افطار آغاز شد؛ میزبان دیشب خانواده‌های شهدای مدافع حرم بودند؛ خانواده شهید همدانی، شهید سیاح طاهری، شهید تقوی، شهید قربانی و… میهمان‌ها هم از خانواده شهدای مدافع حرم بودند؛ خانواده شهدای لشکر فاطمیون و تیپ زینبیون.

بازی‌های کودکانه و فریادهایی که فضای پیش از افطار را پر کرده است، بیش از هر چیز دیگر در این ضیافت خودنمایی می‌کند، کودکانی افغان که گوشه گیری نمی‌کنند و هم‌بازی کودکان ایرانی می‌شوند؛ دنیای کودکان مرز نمی‌شناسد.

فاطمیون، مجاهدان شیعه افغان هستند که برای دفاع از حرم قهرمان کربلا عازم سوریه شده‌اند. و خانواده شهدای افغان امشب میهمان ضیافت خانواده شهدایی هستند که حضرت زینب، سوریه و داعش برای همه‌شان کلیدواژه‌های مشترک است.

قهرمانان این نشست هم بانوان هستند، آن‌گونه که زینب(س). همسران شهدای مدافع حرم سخنران ضیافت هستند، سخنرانان حماسی، آن‌گونه که زینب(س) و میزبان و میهمان.

همسر شهید سعید سیاح طاهری نماینده‌ای می‌شود برای همسران شهدای مدافع حرم ایران. می‌گوید: امروز تمام اسلام مقابل تمام کفر ایستاده است. شیعیان علی(ع) در مقابل امویان. شیعیان در مقابل همه بدی‌ها و پلیدی کسانی که آمده‌اند با نام اسلام به اسلام ضربه بزنند؛ گروه‌هایی که با نام اسلام همه گروه‌های اسلامی را تکفیر می‌کنند.

این همسر شهید ادامه می‌دهد: امروز مدافعان حرم فقط ایرانی نیستند، عراقی و سوری و افغان و لبنانی و پاکستانی و… هستند، از همه جهان اسلام آمده‌اند تا در مقابل همه جهان کفر بایستند. این‌ها امت واحده هستند.

در میان صحبت‌ها، صدای رهای بازی کودکانه جای خودش را به اشک‌های آرام می‌دهد. در میان میهمانان، خانواده‌هایی هم هستند که خبری از فرزندانشان یا همسرانشان ندارند؛ پیکر عزیزانشان در سوریه جامانده است.

صدای همسر شهید اوج می‌گیرد: ما امت واحده هستیم؛ امتی که برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) فرزندان و همسران‌مان را به معرکه‌ای فرستادیم که دست دشمن را کوتاه کنند.

صحبت به غربت شهدای مدافع حرم می‌رسد: شهدای مدافع حرم در غربت شهید شده‌اند، در غربت با دشمن جنگیدند و در غربت جان‌شان را تقدیم کردند. این از بزرگترین امتیازات شهدای مدافع حرم است که برای دفاع از اهل بیت و آرمان‌های خود در عراق و سوریه جنگیدند و اجازه ورود دشمن را به دیگر کشورهای اسلامی ندادند.

غربت واژه‌ای است که بار آن را میهمانان این ضیافت با تمام وجودشان زندگی کرده‌اند.

همسر شهید از خاطره‌ای می‌گوید که عمر آن از یکسال گذشته است: سال گذشته، شهید از خوابی برای من گفت که به همراه یکی از شهدای دفاع مقدس در مکانی خوش آب و هوا پرواز می‌کرد.

و صحبت را با سخنی از مقام معظم رهبری به پایان می‌برد: حضرت آقا بیان کردند که شهدای مدافع حرم اجر دو شهید را می‌برند. خداوند در بهشت دو بال به آن‌ها عطا می‌کند و بهشتیان به مقام آن‌ها غبطه می‌خورند.

ضیافت ساده افطار با دعا و روضه خوانی به پایان می‌رسد.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط