حجاب حق خداوند است

نویسنده کتاب «حجاب» در نمایشگاه قرآن و عترت حرم مطهر رضوی، در مراسم امضای این اثر ارزشمند عنوان کرد: حجاب حق خداوند است و به همین خاطر هیچ کس نمی‌تواند آن را انکار کند.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از آستان‌نیوز، حجت الاسلام والمسلمین قربان‌علی محمدی مقدم با طرح پرسش‌هایی در خصوص حجاب گفت: باید از خود بپرسیم که حجاب حق است یا تکلیف و اگر آن را حق بدانیم، حق الناس یا حق الله است و از سوی دیگر باید این سؤال را مطرح کرد که این امر الهی باعث تکریم، تعظیم یا تحقیر انسان‌هاست؟

وی افزود: بهتر است نهادهای مسئول در موضوع حجاب، فعالیت‌های فرهنگی خود را پیرامون این سؤالات تنظیم و تبیین کنند و این نکته را در جامعه مسلمان اشاعه دهند که حجاب حق مسلم خداوند است، بنابراین کسی نمی‌تواند آن را انکار کند و باید آن را تکلیفی شرعی بدانیم که اگر رعایت نشود، قطعا مؤاخذه الهی را به دنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام محمدی مقدم تصریح کرد: خداوند حجاب را مقرر کرد تا کرامت، شأن، جلال، شکوه، عفت و عصمت انسانی محفوظ بماند و منزلت انسان‌ها آسمانی و شأن آن‌ها الوهیتی شود.
وی ابراز نگرانی کرد: متأسفانه در جوامعی که لقب روشنفکری بر خود می‌نهند، این امر الهی که باعث بالاتر رفتن شأن انسانی است، به اشتباه تحقیر می‌شود.

این نویسنده بیان کرد: مسئولان و محققان بهتر است تحقیق و پژوهش‌های خود را پیرامون این مسئله قرار بدهند تا بتوان تبیین دقیق و درستی از این امر مهم برای جامعه ارائه کنند.

مراسم امضای کتاب «حجاب» با حضور نویسنده اثر، دانشجویان و نیز عموم مردم در نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت حرم مطهر رضوی به همت به‌نشر(انتشارت آستان قدس رضوی) برگزار شد.

لازم به یادآوری است، کتاب «حجاب» که به کنکاشی جدید و به‌روز درباره آیات و روایات وارده در این موضوع پرداخته، در قطع پالتویی برای علاقه‌مندان در فروشگاه‌های به‌نشر با تخفیف ویژه عرضه شده است و علاقه‌مندان به تهیه این کتاب‌ و هم‌چنین مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه یا از طریق سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ با این انتشارات تماس برقرار کنند.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط