برای داشتن زندگی شاد میوه و سبزی بخورید‎

همه ما بارها و بارها از خواص میوه ها و سزیجات و نقشی که در سلامتی ما ایفا می کنند شنیده ایم؛ خوراکی های لذیذ و زیبا که نقش با اهمیتی در وضعیت جسمانی ما ایفا می کنند. در کنار همه آنچه در مورد میوه و سبزی می دانیم و گفته اند متخصصان امروز پرده از یک خاصیت ویژه و شگفت انگیز آنها بر داشته اند، خاصیتی که شاید دامنه علاقه مندان این خوراکی ها را افزایش دهد.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از شفقنا زندگی، بدون شک سلامتی و شادی دو خواسته بزرگ و مهم انسان در زندگی هستند، آروزهایی که هر دو با مصرف میوه و سبزی می تواند محقق شود. آنگونه که دانشمندان می گویند: مصرف روزانه مقدار بیشتری میوه و سبزی نه تنها به سلامت جسم کمک می کند بلکه موجب افزایش شادی می شود. در واقع، افرادی که در طول روز هشت واحد میوه و سبزی می خورند نسبت به دیگران زندگی شادتری دارند.

بنا بر یافته های به دست آمده از تحقیقات انجام شده روی ۱۲ هزار و ۳۸۵ نفر دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که مصرف یک واحد میوه بیشتر در طول روز به شادی بیشتر انشان کمک قابل توجهی می کند. نکته جالب توجه اینجاست که حتی در میان افرادی غیر شاغلی که به دنبال کار هستند مصرف میوه و سبزی موجب افزایش شادی و رضایت آنها از زندگی می شود. این در حالی است که آن دسته افرادی که شاغل هستند ولی از این دو خوراکی لذیذ استفاده نمی کنند رضایت کمتری از زندگی را تجربه می کنند.

هر چند تأثیر میوه و سبزی در افزایش شادی انسان تدریجی است و به مرور اتفاق می افتد؛ اما نقش آنها در شرایط جسمانی و روانی ما غیر قابل انکار است. به نظر می رسد نقش میوه و سبزی در پیشگری از بیماری هایی هم چون: سرطان، مشکلات قلبی و کمک به عمر طولانی در کنار تأثیر شگرفی که در افزایش شادی انسان می گذارد افراد بیشتری را به جمع طرفدارن آنها بیافزاید.

انتهای پیام/.