ارتباط روحانیت با زنان بدحجاب ضعیف است

در مراسم اختتامییه جشنواره چادرهای آسمانی، مراسم تقدیر از عوامل مستند تلویزیونی «از لاک جیغ تا خدا» با حواشی جالبی همراه بود، از دعوت کارگردان برای جور دیگر دیدن بدحجابان تا حکایت ازدواج یک روحانی با آرایشگر بی حجاب…..

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از خبرگزاری شبستان، مراسم اختتامییه نخستین جشنواره چادرهای آسمانی و تجلیل از جلوه های حجاب برتر، از عوامل مستند تلویزیونی با عنوان «از لاک جیغ تا خدا» تقدیر شد.

محوریت برنامه مستند «از لاک جیغ تا خدا » که از شبکه دو سیما پخش می شود، تکریم حجاب و بانوان محجبه است همراه با روایت هایی از بانوانی که به تازگی موفق به بهره مندی از پوشش چادر شده اند. الگوسازی برای جامعه دختران و زنان کشور و نیز ارائه حجاب برتر از اهداف این برنامه است.

هاشم تفکری بافقی، تهیه کننده و کارگردان این مستند، در سخنانی با دعوت از همگان برای جور دیگر دیدن زنان بدحجاب، گفت: من عذرخواهی می کنم می خواهم سخنانی بگویم که کلیشه نیست، من دیر بیدار شدم و بر خلاف این برنامه کت نپوشیدم و با همین پیراهن به مراسم آمده ام، خیلی از زنانی که بدحجابند شب های قدر به مسجد می رود، ریشه اغلب این بدحجابی ها از روی ناآگاهی است.

وی افزود: من سالها در روستا زندگی می کردم و حضور حضور دختران فاحشه را در همسایگی‌مان دیده بودم و همه این‌ها باعث شده بود، از اسلام بیزار باشم چون همه را نتیجه اسلام می‌دیدم، خیلی از این جوانان وقتی می بینند در جامعه فقر وجود دارد و چند رییس جمهور و مسئول روحانی هستند، با همین ناآگاهی به این نتیجه می رسند که پس اسلام همین است.

عکس آقا و امام را با افتخار آتش زدم

تفکری بافقی گفت: من کسی بودم که عکس آقا و امام (ره) را از اول کتاب ها می کندم و آتش می زدم برای اینکه آگاه نبودم و حقیقت ماجرا را نمی دانستم، باید خیلی شیک و آرام به جوان هایی که وضعشان با هنجارهای اجتماعی جامعه دینی ما ناهمخوان است، بگوییم که راه درست کدام است.

وی افزود: برای ساختن این برنامه ۲۷۰۰ خانم را از سراسر کشور پیدا کردیم تا بگوییم که ای آدم مذهبی ها، به «آدم جیغی ها» بد نگاه نکنید من فقط یک لاکم که راه خدا را گم کرده است.

همچنین در حین اعطای جوایز، کارگردان مستند «از لاک جیغ تا خدا»، همکارانش را زنانی معرفی کرد که بعدها در اثر اتفاقی مبارک حجاب را برگزیده اند، یکی از این زنان خانم بهرخ سلیمانی بود، به عنوان دختر یک عضو وابسته به گارد شاهنشاهی و ضد انقلاب معرفی شد که پس از انقلاب به دلیل ازدواج با یک رزمنده با اسلام آشنا شده و حجاب برتر را برگزیده و با پدرش قطع رابطه کرده است.

روحانیون با افراد بدحجاب ارتباط ضعیفی دارند

همچنین در این برنامه خانم الهام قاجار، مجری این مستند تلویزیونی، به گفته تفکری بافقی، از بازماندگان خاندان قاجار معرفی شد، که پس از مجری گری، حجاب برتر را برای خود برگزیده است.

همچنین خانم امیدوار رضایی، یکی از عوامل دیگر این برنامه نیز گفت: من سالها پیش آرایشگر بی حجاب بودم که در دوبی بزرگترین سالن آرایشی داشتم و می خواستم دینم را از اسلام به مسیحی تغییر دهم بعد از سفر به چند کشور از جمله آلمان به ایران بازگشتم و بر حسب اتفاق با همسرم که یک روحانی است آشنا شدم ایشان از آبرویش گذشتند و با از خود گذشتگی با من ازدواج کردند اگر من امروز به عنوان یک زن با حجاب ایرانی اینجا حضور دارم، مدیون همسرم هستم.

وی در پایان ضمن دعوت از روحانیون برای ارتباط بیشتر با جوانان تاکید کرد: متاسفانه امروز روحانیون ما با افراد بدحجاب ارتباط ضعیفی دارند، با توجه به ماجرای زندگی خودم از آنان می خواهم که ارتباطشان را با کسانی که ظواهرشان متناسب با معیارهای دینی نیست، بیشتر کنند تا شاید این آشنایی زمینه ای برای هدایت آنان باشد.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط