جشنواره آواها، بازشناسی سیره رضوی است

سیدجواد جعفری گفت:‌ جشنواره آواها و نواهای رضوی به طور قطع می‌تواند در بازشناسی سیره و فرهنگ منور رضوی و شناساندن مکتب گرانسنگ اهل بیت علیهم‌السلام موثر واقع شود.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیدجواد جعفری با حضور در جمع اعضای هیات انتخاب آثار نخستین جشنواره آواها و نواهای رضوی با تشکر از تلاش دست‌اندرکاران، برگزاری نخستین دوره این جشنواره را نقطه عطفی درجشنواره چهاردهم امام رضا(ع) دانست و گفت: عرض ارادت و توسل هنرمندان و ارادتمندان ساحت مقدس آقا علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در تمام این سرزمین غیرقابل وصف است و این جشنواره که برای اولین بار در ادوار برگزاری جشنواره امام رضا (ع) اجرا می‌شود توانسته اهداف جشنواره را به صورت مطلوب دنبال کند.

وی افزود: برگزاری موضوعی این جشنواره با تجلیل از خادمان و هنرمندان این عرصه و انتشار آثارشان می‌تواند گامی موثر در شناسایی و معرفی آثار هنری در آشنایی با  فضایل و مناقب امام رئوف باشد.

دبیر جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) تصریح کرد: باید با تکیه بر توان هنری و معنویت جشنواره در حوزه آواها و نواهای رضوی، زایش آثار فاخر و ارزشی داشته باشیم و هنر آوایی و معناگرا این جریان محتوایی را پشتیبانی می‌کند.

محمد حسین اسماعیلی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره ابراز داشت: جنبه‌های معنوی جشنواره آواها و نواهای رضوی از اهمیت بالایی برخوردار است و ما سعی کردیم در تمامی مراحل برگزاری جشنواره، این مهم را به عنوان یکی از شاخص‌های اصلی مد نظر قرار دهیم.

وی ادامه داد: درصددیم تا با جمع‌آوری و شناسایی آثار ارزشمند و برگزیده از تمامی نقاط کشور با تولید یک بسته فرهنگی و هنری و فاخر با موضوع امام رضا علیه‌السلام و معرفی و توزیع آن در سطح گسترده گامی مهم در راستای اهداف و دورنمای متصور جشنواره آواها و نواهای رضوی برداریم.

استان تهران در ایام دهه کرامت و میلاد مسعود امام رضا(ع) و حضرت معصومه (س)  میزبان برگزاری نخستین جشنواره آواها و نواهای رضوی از سری برنامه های چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)  خواهد بود.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط