رسانه های فعال در جشنواره کتابخوانی رضوی تجلیل می شوند

مدیرعامل بنیاد بین‌ المللی امام رضا (علیه السلام) به فعالیت چشمگیر رسانه‌ ها و مطبوعات در کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: رسانه ‌های فعال و برتر در مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی این استان، توسط بنیاد مورد تقدیر قرار می گیرند.

به گزارش «باب الجواد» سید جواد جعفری،  مدیرعامل بنیاد بین‌ المللی فرهنگی و هنری امام رضا (علیه السلام) با اشاره به برگزاری برنامه‌ های جشنواره بین‌ المللی امام رضا (علیه السلام) به خبرگزاری شبستان، گفت: جشنواره بین‌ المللی امام رضا (علیه السلام) در پنج محور برگزار می‌ شود و یکی از محورهای اساسی آن برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی بود.

جعفری، اظهار داشت: برنامه‌ های این جشنواره در حوزه ملی و بر پایه رقابت سالم و سازنده در عرصه‌ های فرهنگی، هنری، سینمایی، مطبوعاتی، فضای مجازی و دیجیتال برگزار شد و ۳۰ استان در بخش کتابخوانی رضوی رقابت کردند.

وی با بیان اینکه در جهت اجرای این جشنواره برای همه رده‌ های سنی کتاب معرفی شد؛ به گونه‌ ای که امکان شرکت خانوادگی در این مسابقه فراهم شود، افزود: طوری پیش بینی کردیم که در همه استانها یک ستاد عملیاتی به ریاست مدیران‌ کل تشکیل شود که با نماینده ولی فقیه، ائمه جمعه و استاندار در ارتباط باشند و در نهایت حجم قابل توجهی از مردم در این رقابت سالم و سازنده شرکت کنند.

این مسئول فرهنگی و هنری کشور، ضمن تاکید بر اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی پایه‌ ای است برای اینکه کتابخوانی در کشور که باید جدی گرفته شود، یادآور شد: یکی از دغدغه‌ های مقام معظم رهبری موضوع کتابخوانی و مطالعه است و همواره توصیه ایشان این بوده که حداقل روزانه یک صفحه کتاب بخوانیم و به نظر من این حرکت در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد کتابخوانی است و اساسا هم با وجود ابزارهای جدید کتابخوانی برای مطالعه هیچ چیز جای کتاب را پر نمی‌ کند.

وی ادامه داد: کتاب کماکان باید به عنوان «دوست مهربان» کنار ما باشد و با کتاب است که جامعه می ‌تواند رشد کند و موجب افزایش آگاهی و رشد اخلاقی جامعه، استوار ماندن ارزش های دینی و معنوی در جامعه شود.

مدیرعامل بنیاد بین‌ المللی فرهنگی و هنری امام رضا (علیه السلام)، خاطرنشان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی با الهام از آموزه‌ های اهل بیت (علیهم السلام) کار بسیار چشم گیری است که نهاد کتابخانه ‌ها در دست گرفته و انشالله در آینده هم ادامه پیدا کند.

وی در ادامه اظهار داشت: جشنواره کتابخوانی با سه عنوان کتاب  دوست مهربان کبوترها ویژه کودکان، کار تصویری است که خواننده آن می‌ تواند تصویرسازی کند و طبیعی است که نقشی در ذهن می ‌ماند مانند نقشی ا‌ست که بر سنگ می‌ ماند.

جعفری، با بیان اینکه این کتاب یک اثر تعلیمی و تربیتی دارد که کودکان ما با زندگانی حضرت امام رضا (علیه السلام) آشنایی پیدا می ‌کنند، عنوان کرد: اعتراف غلامان نوشته شاه‌ آبادی که یکی از نویسندگان قدرتمند در ادبیات فاخر است و کتاب امام رضا (علیه السلام) که به همت بنیاد پژوهش آستان قدس رضوی به چاپ رسیده از کتاب‌ های این جشنواره بود که تا آنجایی که من اطلاع دارم از این جشنواره استقبالی خوبی صورت گرفت و استان کهگیلویه و بویراحمد پیشتاز برگزاری این جشنواره بود.

مدیرعامل بنیاد بین‌ المللی فرهنگی و هنری امام رضا (علیه السلام)، به فعالیت چشمگیر رسانه‌ ها و مطبوعات در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: در مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی در این استان، رسانه ‌های فعال و برتر توسط این بنیاد مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

جعفری، ضمن تشکر از اداره ‌کل کتابخانه‌ های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، گفت:  تقریبا هر روز از طریق سایتها، خبرگزاری ‌ها، مطبوعات و سایت شمس توس اخبار استان های مختلف را رصد می‌ کنم و رسانه ‌های کهگیلویه بویراحمد در حوزه اطلاع ‌رسانی جشنواره کتابخوانی رضوی فعالیت ‌های بسیار خوبی داشتند.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط