ترویج فرهنگ قرآنی، هدف جشنواره امام رضا(ع)

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، رویکرد جشنواره را نگاه ویژه به قرآن و ترویج معارف رضوی به جامعه دانست.

به گزارش «باب الجواد» سیدجواد جعفری، مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) در گفت‌و گو با خبرگزاری ایکنا، رویکرد جشنواره را نگاه ویژه به قرآن دانست و افزود: ما معتقدیم که قرآن و اهل بیت(ع) در کنار هم قرار دارند و جدا شدنی نیستند؛ و سیره امام رضا(ع) برگرفته از قرآن است.

انتقال فرهنگ قرآنی در جامعه
وی ادامه داد: وقتی ما ۱۸۸ موضوع را در جشنواره به عنوان فرهنگ رضوی مطرح می‌کنیم؛ در حقیقت داریم فرهنگ قرآنی را در جامعه انتقال می‌دهیم.
 جعفری با اشاره به اینکه یکی از موضوعات جشنواره امام رضا(ع) آشنا شدن با احادیث امام رضا(ع) در قالب‌های گوناگون است، ادامه داد: وقتی مخاطب با احادیث، فرمایشات و زیبایی‌های سخن امام آشنا می‌شود؛ بدون هیچ تردیدی مشتاق فعالیت و کار در این جشنواره خواهد شد.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) بیان کرد: جشنواره‌ای که سال اول در خراسان  با همیاری عده‌ای شکل گرفت؛ امروز ۳۱ استان و ۷۷ کشور در این جشنواره مشارکت دارند این معنایی جز اثرگذاری سخنان امام رضا(ع) در دل‌ها نیست.
همایش بین‌المللی سیره و معارف رضوی
جعفری از تشکیل مجمع بین‌المللی بانوان مروج فرهنگ رضوی در سال ۲۰۱۷ در مشهد خبر داد و عنوان کرد: از دیگر برنامه‌ها، همایش بین‌المللی سیره و معارف رضوی است که با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.
و با اشاره به برنامه‌های مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی در سال ۲۰۱۷ تصریح کرد: این برنامه تشکیل شده تا بتوانیم فرهنگ رضوی را در دهه کرامت هم‌زمان با میلاد امام رضا(ع) در خارج از کشور توسعه دهیم.
وی ادامه داد: پیش‌نشست‌های مقدماتی مجمع بین‌المللی بانوان مروج فرهنگ رضوی،  برای جشنواره چهاردهم در قم، شیراز و مشهد در حال برگزاری است.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط