چگونه کتاب بخوانیم؟

کتاب «چگونه کتاب بخوانیم؟» به همت انتشارات آستان قدس رضوی منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از آستان‌نیوز، باید اذعان کنیم که خواندن مهارتی آموختنی است که اگر با روش‌های مختلف علمی صورت گیرد، درک مطالب به میزان قابل توجهی در زمانی متناسب با متن افزایش می‌یابد.

به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) در آستانه ۳۰ سالگی فعالیت خود، بر آن است تا برخی آثار فاخر فرهنگی و علمی سال‌های دور خود را در مجموعه‌ای به نام «گنجینه» گرد هم آورد.
هدف انتشارات آستان قدس رضوی از این اقدام فرهنگی، معرفی دوباره آثاری است که هر چند به دلایل گوناگون فرصت تجدید چاپ نیافته‌اند، اما از غنای فرهنگی و علمی شایسته‌ای برخوردارند.
بر اساس این گزارش، یکی از این آثار ارزشمند کتاب «چگونه کتاب بخوانیم» است که هر چند از نخستین چاپ آن، بیش از ۷۵ سال می‌گذرد، اما هم‌چنان با اقبال جهانی روبه‌روست.
سایت آمازون، فروش این اثر را تا کنون ۵۰۰ هزار نسخه برآورد کرده و منتقدان ادبی نیز این کتاب را یکی از کلاسیک‌های زنده جهان می‌نامند.
نویسندگان در این کتاب، تکنیک‌های کاملا مفیدی را برای رده‌بندی موضوعی کتاب‌ها، خوانش هوشمندانه متن و ارتباط سازنده خواننده با نویسنده ارائه می‌کنند و میان چهار سطح خوانش ابتدایی، اجمالی، تحلیلی و منطقی و نیز ادراک، تفکر و یادگیری تمایز قائل می‌شوند.
کتاب «چگونه کتاب بخوانیم؟» نوشته مارتیمر جی آدلر و چارلز لینکلن ون دورن با ترجمه محمد صراف تهرانی با طرحی جدید در سال جاری دوباره به زیر چاپ رفت و اکنون با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به انتشار رسیده است.
علاقه‌مندان به تهیه این کتاب با قیمت ۳۰۰ هزار ریال و هم‌چنین مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی behnashr.com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه یا از طریق سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ با این انتشارات تماس برقرار کنند.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط