برگزاری نهمین جشنواره «خورشید ولایت» در ایام دهه کرامت رضوی

نهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی-هنری «هشتمین خورشید ولایت» با موضوع امام رضا(ع)، معرفت و زیارت همچون سال‌های گذشته همزمان با ایام دهه کرامت رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از ستاد خبری جشن های دهه کرامت آستان قدس رضوی، این جشنواره با حضور ۲۴۰ نفر از منتخبان داخل و خارج کشور، دانش آموزان دختر و پسر سراسر کشور، مدارس ایرانی فارسی زبان خارج از کشور، مدارس اسلامی غیر فارسی زبان و فرهنگیان سراسر کشور برگزار می شود.
نهمین جشنواره خورشید ولایت، یکی از برنامه های محوری در ایام دهه کرامت است. برنامه ریزی و داوری آثار رسیده از داخل و خارج کشور، دعوت از منتخبین و برگزیدگان آثار ارسالی در جشنواره و دعوت از مسئولان و مدیران، اسکان برگزیدگان کشوری و بین المللی در خانه معلم و… از برنامه های این جشنواره است.
این جشنواره با حضور حجت الاسلام و المسلمین رئیسی؛ تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان کشوری در جمع دانش آموزان سراسر کشور برگزار می شود.
در شروع سال تحصیلی ۹۵ – ۹۴ تبلیغات لازم برای اطلاع رسانی از طریق تفاهم نامه همکاری در داخل و خارج کشور انجام پذیرفته و مقرر شده است دستورالعمل جشنواره به ۶ زبان فارسی، عربی، انگلیسی، فرانسه، مالائی و اردو ترجمه و در اختیار دانش آموزان فارسی زبان داخل و خارج کشور قرار گیرد.
قابل ذکر است که تعداد آثار رسیده به جشنواره ۳۷ هزار و ۱۲ اثر بوده که ازاین تعداد ۵۸ درصد شرکت کنندگان دانش آموزان دختر و ۴۲ درصد را دانش آموزان پسر تشکیل می دهند. این آثار از اقصی نقاط ایران و همچنین ۳۰ کشور دنیا به جشنواره ارسال شده است.
نهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری «خورشید ولایت» توسط بنیاد فرهنگی آستان قدس رضوی و با همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اداره کل مدارس ایرانی خارج از کشور ، اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، اداره کل روابط عمومی و امور رسانه آستان قدس رضوی، موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی، مؤسسه فرهنگی قدس، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان بسیج دانش آموزی کشور و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزی کشور برگزار می شود.
گستره جشنواره شامل همه دانش آموزان و فعالان فرهنگی در دوره های مختلف تحصیلی داخل و خارج از کشور، دوره های ابتدایی و دوره های اول و دوم متوسطه در رشته های دلنوشته، نقاشی، خوشنویسی، داستان، شعر، وبلاگ نویسی، عکس، فیلم کوتاه و سرود است.
جشنواره خورشید ولایت ۱۷ مرداد ماه سال جاری از ساعت ۸ تا ۱۲ در مرکز نمایشگاه ها و همایش های آستان قدس رضوی برگزار می شود. علاقمندان برای حضور در این جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت bonyadfarhangi.aqr.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط