خادمان حرم رضوی مهمان مساجد تهران می‌شوند

معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: قرار است خادمان حرم رضوی با همراه داشتن پرچم حرم امام رضا(ع) میهمان تعدادی از مساجد تهران باشند.

به گزارش «باب الجواد» حجت‌الاسلام والمسلمین سعید کرمی، معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنا با اشاره به اینکه مشاهدات نشان می‌دهد که با شروع تعطیلات به ویژه بعد از ماه رمضان مساجد برنامه‌های بسیار خوبی برای اوقافت فراغت بچه‌ها برگزار می‌کنند، گفت: علی رغم اینکه مأموریت ویژه‌ای برای مساجد در زمینه اوقات فراغت تعریف نشده است اما بیشتر مساجد در این خصوص فعال هستند.

وی ادامه داد: می‌توانیم ادعا کنیم که مهم‌ترین ارگان و نهادی که بیشترین خدمات را در خصوص اوقات فراغت ارائه می‌دهد آن هم بدون بودجه دولتی، مأموریت و پیگیری خاص و صرفاً به عنوان یک نهاد مردمی مساجد هستند.

حجت‌الاسلام کرمی در ادامه از برگزاری برنامه‌های ویژه دهه کرامت در مساجد خبر داد و گفت: تمام مساجد تهران به ویژه مساجدی که با نام امام رضا(ع) مزین هستند برنامه‌های ویژه‌ای برای این دهه دارند و قرار است خادمان حرم رضوی با همراه داشتن پرچم حرم امام رضا(ع) میهمان تعدادی از مساجد تهران باشند.

وی با اشاره به اینکه شعار سال و محور برنامه‌های مرکز رسیدگی به امور مساجد در سال جاری، «بانوان و مساجد» است، گفت: بر همین اساس طرح شناسایی و تقدیر از بانوان فعال مسجدی را به ائمه جماعات مساجد ارائه و از آنها خواسته شده است بانوان نخبه محلات و بانوان فعال در مساجد را شناسایی و از آنها تقدیر کنند

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط