برخورد هماهنگ قوای سه گانه با بدحجابی لازم است

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی تأکید کرد: بخش عمده‌ای از ریشه‌کن کردن بدحجابی در جامعه، دست دولت است به طوری که دولت می‌تواند قوانینی بگذارد که بدحجابی در شرکت‌های دولتی ممنوع شود.

به گزارش «باب الجواد» حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی محمدی؛ کارشناس دینی، در گفت‌وگو با خبرگزاری شبستان، در مورد لزوم امر به معروف و نهی از منکر به صورت قانونی و دائمی در سطح کشور گفت: جای تردید نیست که امر به معروف و نهی از منکر جزء واجبات هستند؛ ملعون شمرده شده کسی که آن‌ها را ترک کند و خلیفه خدا شناخته شده کسی که آن‌ها را انجام بدهد.

وی در مورد شیوه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: امر به معروف فقط لسانی نیست و نهی از منکر نیز فقط بیان منکرات نیست، از آنجایی که ابتدا امر به معروف و بعد نهی از منکر است، اول باید معروف را در جامعه گسترش بدهیم؛ یعنی مثلاً وقتی شما حجاب را گسترش دادید، نمایشگاه حجاب را زیاد کردید، جلسات مذهبی را زیاد کردید و محجبه‌ها را تشویق کردید، این گسترش معروف است.

این کارشناس دینی در مورد شیوه نهی از منکر تأکید کرد: در مورد برخورد با منکر نیز هم زبانی و هم عملی باید کار شود، منتها مهمترین نکته‌ای که در امر به معروف و نهی از منکر داریم این است که بخش عمده‌ای از ریشه‌کن شدن منکر در جامعه، مخصوصاً بدحجابی، دست دولت و برنامه‌ریزی‌های دولت است به طوری که دولت می‌تواند قوانینی بگذارد که در مجموعه ادارات، فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها و همه شرکت‌هایی که به دولت مالیات می‌دهند؛ آرایش، مانتوی کوتاه و امثالهم ممنوع شود.

وی افزود: چه اشکالی دارد، شما ساعت کار به آن‌ها می‌دهید، این قانون را نیز بگذارید، جاهایی که دارند از دولت حقوق می‌گیرند و نیم ساعت دیر کنند مؤاخذه می‌شوند، چطور با بدترین حجاب می‌آیند و مؤاخذه نمی‌شوند؟! اگر این اقدام در مجموعه مراکز دولتی بشود، بخش عمده‌ای از این‌ها جلویش گرفته می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی در مورد مبارزه با بدحجابی در دانشگاه بیان کرد: به طور خاص، وزیر علوم باید برای دانشگاه ملاک پوششی بدهد و برای آن برنامه‌ریزی کند، حتی آکسفورد هم برای خودش قانون دارد اما دانشگاه‌های ما رها شده است. من به دانشگاهی در شهری رفتم، با آرایشگاه تفاوتی نمی‌کرد و همه مدی پیدا می‌شد در حالی که آنان دانشجو بودند و آمده بودند درس بخوانند! البته من اصراری روی چادر ندارم بلکه در مورد حجاب بحث می‌کنم هرچند چادر حجاب برتر است.

وی در پایان افزود: در بحث دیگر منکرات مثل اختلاس که در جامعه وجود دارد نیز همین‌طور است، دولت باید برخورد کند و قوه قضائیه و مجلس باید ورود کنند که اگر این‌ها ورود پیدا کنند آن‌وقت طبیعتاً مردم نیز از این‌ها خط می‌گیرند و ادامه می‌دهند.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط