حجت الاسلام و المسلمین سید جعفر طباطبایی:

زائران حضرت رضا(ع) در بالاترین درجات محشور خواهند شد

فرهیخته حوزه علمیه خراسان گفت: زائر مضجع پاک و تربت تابناک حضرت رضا(ع) به روایت امام صادق(ع) در بالاترین درجات محشور خواهد شد و مقام و درجه زائران بارگاه منور رضوی نزد خداوند بیشتر از زائران بقاع دیگر است.

به گزارش «باب الجواد»؛ به نقل از آستان‌نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سید جعفر طباطبایی در سخنرانی پیش از نماز ظهر امروز ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: هجرت و ولادت پیامبران در تاریخ به صورت کامل ثبت و ضبط شده و این امر نشان می‌دهد همه دنیا از بین رفتنی است و تنها پیوند ما با خداست که می‌ماند و تنها راه این پیوند، ارتباط مستمر با ائمه است.
وی با اشاره به داستان‌های متعددی از زندگی پیامبران و ائمه اطهار(علیهم السلام)، افزود: وقتی امام رضا(ع) به نیشابور که دیار عالمان بود، رسیدند، ۱۰ هزار فرد قلم به دست احادیث حضرت را می‌نوشتند؛ بنابر این امر معلوم می شود که در آن زمان مردم پذیرش ائمه را به طور کامل داشتند.
حجت الاسلام طباطبایی ادامه داد: بسیاری از افراد خدمت‌گزار بیوت حضرت رضا(ع) بودند و تا امروز هم اسم افرادی مانند اباسهل به عنوان غلام حضرت رضا(ع) برده می‌شود که این پیوند بسیار پرقیمت و ارزشمند است.
وی اظهار کرد: امام رضا(ع) وعده شهادت و دفن در کنار بقعه هارون را داده بودند و این وعده را نیز تأکید کرده بودند که هیچ فرد آشنای به معارفی مرا زیارت نمی‌کند مگر اینکه آن‌ها را به اندازه درجه خودم در قیامت محشور می‌کنم.
این استاد حوزه با تأکید بر اینکه هرکسی غیر از اسلام دین دیگری را برگزیند از او پذیرفته نیست، عنوان کرد: در حقیقت، در قیامت هر قشری از شهدا، اهل علم، اهل تقوا و صاحبان نفوس پاک صفوف خاص خود را دارند و در این میان، اگر زائر خانه خدا اهل تقوا و اهل علم باشد، بالاتر نمی رود، اما زائر مضجع پاک و تربت تابناک حضرت رضا به روایت امام صادق(ع) در بالاترین درجات محشور خواهد شد و درجه اش از همه زائران بقاع ائمه دیگر بالاتر است.
وی با اشاره به اینکه در روز قیامت سه بانگ برمی‌خیزد، تصریح کرد: رجبیون و احترام کنندگان به ماه رجب، رضویون و زائران بارگاه منور رضوی و نیز زائران قبر امام حسین(ع) به ترتیب فراخوانده می‌شوند، در حالی‌که صورت‌های زائران نورانی است و به سمت بالاترین درجه و در کنار رسول اکرم(ص) برده می‌شوند و کنار آن منبر وجود مبارک ائمه اطهار(علیهم السلام) حاضر هستند؛ ایشان فرموده‌اند پیروان ما و زائران قبورمان با ما محشور خواهند شد.
وی با بیان اینکه اسلام دینی است که مطابق خلقت انسان پیش‌بینی شده است، اضافه کرد: در خلقت آدمی دو کتاب تشریع و تکوین وجود دارد که خداوند در تکوین و در خلقت ظاهر انسان‌ها به بهترین شکل ممکن، به خود تبریک گفته، اما در تشریع که دستورالعمل درست زندگی کردن است روش زندگی ما بسیار مهم است؛ در این زمینه باید به دستورالعمل های الهی تاکید کنیم.

انتهای پیام/خ

مطالب مرتبط