به میزبانی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود

همایش ملی «از غدیر تا اربعین» در حرم رضوی

همایش ملی «از غدیر تا اربعین» برای دومین سال متوالی به همت مؤسسه مطالعات راهبردی و فرهنگی اصحاب الحسین(ع) و با همکاری آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش «باب الجواد»؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، این همایش ملی  از ۲۲ الی ۲۴  شهریورماه در مشهد مقدس و به میزبانی آستان قدس رضوی برگزار می‌شود.

۳۵ نشست اندیشه‌ورزی در ۹ شهر تهران، کرج، قم، مشهد، یزد، بغداد، نجف، بیروت، کویت و چهار کشور ایران، عراق، لبنان و کویت تا ایام اربعین حسینی(ع) قرار است برگزار شود.

۲۶ مردادماه نیز همایشی با عنوان «بر بال اربعین» ویژه بانوان در تهران، همایش ملی اساتید در شهریورماه در مشهد، همایش دانشجویان کشورهای اسلامی در ماه محرم در تهران و تجمیع این ظرفیت‌ها در کنگره بین‌المللی عهد مع الحسین و لقاءالحسین در نجف برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم، سال گذشته نیز این همایش با حضور حجج‎الاسلام سید محمدرضا محدث، واسطی، محمد رضایی، عدالتی مجد، پیروزمند، مفتح (فرزند شهید مفتح)، بابایی (مدیرگروه مطالعات تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی)، نخاولی، شیخ حسن بدران از لبنان، شیخ مازن و علی الشیخ از عراق، راشد الراشد، حشمت‎الله قنبری، خان محمدی، اسلاملو، شرعی، مجیدزاده (رئیس پژوهشکدۀ سرطان جهاد دانشگاهی)، بشیری (استاد دانشگاه و مدرس طب فراگیر)، رستمی (رئیس دانشکدۀ دامپزشکی دانشگاه تهران)، موسوی گرمارودی، فرزادفر، گیلانی‎نژاد، سجادی، مطهری‎نژاد، ذوالفقارزاده، منوچهر متکی، حسن عباسی، محمدهادی همایون و عبدالحمید قدیریان در مشهد مقدس برگزار شد.

از جمله نشست‌های تخصصی که سال گذشته در راستای این همایش برگزار شد، نشست‌‌هایی با محوریت: مطالعات معرفتی، مطالعات شهرسازی اربعینی، مطالعات سلامت و طب، مطالعات آینده‎شناسی اربعینی، مطالعات بین‎‎الادیانی، مطالعات تمدنی اربعینی بود.

انتهای پیام/خ

مطالب مرتبط