با حضور صدها هزار زائر و مجاور؛

گرامیداشت و تجلیل از خانواده شهیدان «حججی» و «مشلب» در حرم رضوی برگزار شد

در شامگاه ۲۳ ذی‎القعده برنامه «اصحاب الحسین»؛ گرامی‎داشت شهدای مدافع حرم و تجلیل از خانواده شهید محسن حججی و شهید مشلب در صحن جامع رضوی برگزار شد.

به گزارش «باب الجواد»؛ به نقل از آستان نیوز، برنامه «اصحاب الحسین» در شامگاه ۲۳ ذی القعده با حضور خیل عظیمی از زائران پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با امامت آیت الله مکارم شیرازی آغاز شد.

حال و هوای مراسم امشب غیر قابل توصیف بود، اشک و نوا و عشق و ارادت به بزرگ‎مردان طریق عشق و ایثار در هم آمیخته بود و جلوه‎ای کم نظیر از یاد و خاطره شهدا را در جوار مضجع نورانی امام رضا(ع) پدید آورد.

در این برنامه پس از اقامه نماز مغرب و عشاء، حاج منصور ارضی زیارت امین‏الله را قرائت و در ضمن ورود خانواده شهدای مدافع حرم، همسر و والدین شهید حججی و شهید مشلب، سعید حدادیان به مدیحه سرایی پرداخت.

حال و هوای خانواده‏های معزز شهدا غیر قابل توصیف بود؛ صلابت خانواده شهدا و قطرات اشک زائران در حرم امام رئوف، حس و حال عزت، اقتدار، مردانگی و رأفت را به نمایش گذاشته بود.

در روند اجرای برنامهِ «اصحاب الحسین»، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی؛ تولیت معزز آستان قدس رضوی در وصف و جایگاه شهدای مدافع حرم به ایراد سخنرانی پرداخت و پس از سخنرانی ایشان از خانواده شهید حججی و مشلب تجلیل به عمل آمد و نشان خادمی بارگاه منور رضوی به خانواده شهید حججی اعطا گردید.

پس از اعطای حکم خادمی، پدر شهید محسن حججی در حالی که بغض، گلویش را می‏فشرد، گفت: پسرم دوماه پیش زائر امام رضا(ع) بود و اکنون خداوند عنایت کرد و او را به مقام شهادت رساند، از استقبال و حضور گرم همه زائران و مجاوران حرم امام رضا(ع) سپاس‏گزارم و امیدوارم همه ما ادامه دهند راه شهدا باشیم.

 در پایان این برنامه سیدرضا نریمانی به مدیحه سرایی و روضه خوانی پرداخت.

گفتنی است، این ویژه برنامه از طریق نمایشگرهای پهن‎پیکر و صوت سراسری در دیگر صحن‌ها و رواق‎های حرم مطهر پخش شد و زائران از این فیض معنوی بهرمند شدند.

انتهای پیام/خ

مطالب مرتبط