توسط مدیریت زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی؛

کتاب زندگی امام جواد(ع) به ۳ زبان ترجمه شد

کتاب زندگی امام جواد(ع) برگرفته از کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» به همت مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی به ۳ زبان مختلف ترجمه شد.

به گزارش «باب الجواد»؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام جواد(ع) کتاب زندگی سیاسی، مبارزاتی امام جواد(ع) را به سه زبان اردو، ترکی و روسی با شمارگان ۲۰ هزار نسخه برای زائران غیر ایرانی بارگاه منور رضوی منتشر کرده است.

این اثر از جمله کتاب‌های پرمخاطب است و تاکنون به زبان‌های مختلفی ترجمه شده و علاوه بر این به زبان‌ عربی نیز ترجمه شده که با استقبال خوب زائران همراه بوده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«همان طور که سایر امامان علیهم السلام با جهاد خود، برگى بر تاریخ پر افتخار اسلام افزودند، امام جواد(ع) هم گوشه مهمى از جهاد همه جانبه اسلام را در عمل خود پیاده کرد و درس بزرگى را به ما آموخت. آن درس بزرگ این است که در هنگامى که در مقابل قدرت‌هاى منافق و ریاکار قرار مى‌گیریم، باید همت کنیم که هوشیارى مردم را براى مقابلة با این قدرت ها برانگیزیم. اگر دشمن، صریح و آشکار دشمنى بکند و اگر ادعا و ریاکارى نداشته باشد، کار او آسانتر است. اما وقتى دشمنى مانند مأمون عباسى چهره‌اى از قداست و طرفدارى از اسلام براى خود مى‌آراید، شناختن او براى مردم مشکل است».
گفتنی است؛ کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» شامل سخنرانی ها و مطالب دستنویس مقام معظم رهبری درباره زندگی سیاسی ـ مبارزاتی ائمه(ع) است که به  ترتیب تاریخی زندگی ائمه(ع)، از دوران پیامبر اعظم(ص) تا دوره امام جواد، امام هادی و امام عسکری(ع) را منعکس کرده است.

انتهای پیام/خ

مطالب مرتبط