در چهلمین سالگرد شهادت مجاهد عارف سید علی اندرزگو؛

همایش دوسالانه اعطای نشان مردمی «مَردِ جهاد» حرم رضوی برگزار شد

در چهلمین سالگرد شهادت مجاهد عارف سید علی اندرزگو اولین همایش دوسالانه اعطای نشان مردمی «مَردِ جهاد» در مرکز نمایشگاه ها و همایش های آستان قدس رضوی برگزار شد.

به گزارش «باب الجواد»؛ به نقل از آستان نیوز، دبیر جبهه فرهنگی انقلاب خراسان رضوی در این همایش ابراز کرد: ستاد جبهه فکری و فرهنگی با تدبیر و درخواست مقام معظم رهبری ۶ سال پیش با محوریت تشکل‌های مردمی تشکیل شد.

سید وحید موسویان با بیان اینکه این ستاد  بر اساس ۴ شاخص شامل حضور در جنگ سخت، حضور اثرگذار در جنگ نرم، استفاده از ظرفیت مردمی و اهمیت به فعالیت‌های مردم نهاد همچنین حضور فعال در عرصه دفاع از ولایت‌ وظیفه شناسایی مجاهدان مردمی را بر عهده دارد.

وی محور حرکت این جبهه فرهنگی را تشکل های مردمی، موسسات ،کانون‌ها و ساختارهای فرهنگی مردم نهاد دانست و گفت: تا کنون ۱۷ هزار عنصر فرهنگی در عرصه‌های مختلف دفاع مقدس، هنری، گرافیک، هیئت، فضای مجازی، مسجد، تشکل های مسجدی، فعالیت تبلیغ و …. در خراسان رضوی شناسایی شده است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب خراسان رضوی به حوزه سازماندهی و شبکه‌سازی اشاره کرد و گفت: در ۴ سال گذشته  هیچ مجمع و شبکه منسجمی برای فعالیت بانوان در مشهد وجود نداشت اما به حمدالله قریب به یک سال و نیم است که حدود ۲۰ تشکل ویژه بانوان در زمینه‌های مختلف فرهنگی فعالیت می‌کنند.

وی ابراز کرد: همچنین در سال های اخیر مجامع مردمی مختلفی همچون مجمع اصحاب الحسین(ع)، مجمع خدمتگزاران اربعین حسینی(ع)، موکب الرضا(ع) تشکیل شده که فعالیت‌های ارزنده در حوزه فرهنگ ارائه می‌دهند.

موسویان افزود: اولین موسسه تخصصی ملی در عرصه آسیب‌های اخلاقی در حوزه رصد، مطالعات و برنامه‌ریزی با حضور اساتید کشوری در مشهد تشکیل شده است که کاری ارزشمند و بی نظیر در سطح کشور به شمار می‌رود.

در ادامه این مراسم آیت الله سید محمد مهدی میرباقری؛ نماینده مردم کرج در مجلس خبرگان رهبری به ایراد سخنرانی پرداخت.

لازم به یادآوری است؛ در پایان این مراسم ۱۰ نفر از مجاهدان مردمی تقدیر و نشان و تندیس مردمی «مَردِ جهاد» تحت عنوان نشان شهید اندرزگو اهدا شد.

انتهای پیام/خ

مطالب مرتبط