رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور:

رسانه ابزار اصلی تهاجم فرهنگی و خانواده اصلی‌ترین هدف دشمن است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: به دلیل اهمیت جایگاه خانواده تمامی تهدیدات دشمن در بعد فرهنگی و سیاسی بر روی خانواده متمرکز است و تضعیف خانواده اصلی‌ترین هدفی است که دشمنان دنبال می‌کنند.

به گزارش «باب الجواد»؛ به نقل از خبرگزاری فارس، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در نشست فضای مجازی و آئین همسرداری در جمع خانواده کارکنان این سازمان ضمن گرامی داشت اعیاد ولایت و امامت، غدیر را تداوم‌بخش رسالت و راه پیامبران توسط امامت توصیف کرد و گفت: امروز حکومت فقها و ولایت‌فقیه ادامه‌دهنده راه امامت است  و ما را به ولایت و پیامبران متصل می‌کند و اگر مانند سایر مذاهب این رویکرد را نداشتیم ما را به دلیل عدم احساس به نیازمندی‌های روز، به واپس‌گرا و عقب گرا بودن متهم می‌کردند.

جلالی تصریح کرد: اجتهاد زنده و به‌روز شیعه و نظام پاسخگو بودن دین و فقه به نیازمندی‌های روز بشر در ذات دین و غدیر وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: ولایت‌فقیه یعنی برداشت و دکترین امام (ره ) از دین و اداره مردم و حکومت به شکلی که دین در حکومت ممزوج باشد و این تلفیق دقیق و علمی و درست از نحوه حکومت که به آن اجتهاد زنده شیعه یا مدل مرتقی ولایت‌فقیه می‌گوییم به ما نشان می‌دهد در شرایط حاضر چگونه می‌توانیم ادامه‌دهنده راه ائمه بزرگوار باشیم.

رسالت پدافند غیرعامل،مصون‌سازی در همه ابعاد

جلالی گفت: رسالت سازمان پدافند غیرعامل کشور مصون‌سازی کشور در همه ابعاد در برابر تهدیدات دشمن است و ازآنجایی‌که نگاه ما به غدیر، تداوم‌بخش راه پیامبران و ائمه و ولایت است، این کشور را کشور امام زمان(عج) می‌دانیم و این مسئولیت مصون‌سازی بسیار سنگین و بسیار انقلابی و دینی و ارزشی است که باید به این مسئولیت خطیر و حساس، افتخار کرد و همه‌ی همت و تلاشمان را به کار بگیریم.

خانواده، محور اجتماعی دینی

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه به بیان نقش و جایگاه خانواده در اسلام پرداخت و افزود: محور اجتماعی دینی ما خانواده است و در دین اسلام توصیه‌ها و بایدها و نبایدها حول یک مفهومی بنام خانواده شکل می‌گیرد.

شعار کاهش جمعیت، سیاست استعماری غرب

جلالی افزود: شعارهای کاهش جمعیت مانند فرزند کمتر، زندگی بهتر از سیاست‌های استعماری دشمن است که برای جامعه مسلمانان طراحی کرده‌اند و ازنظر نقش اجتماعی باعث از بین رفتن نسل‌ها و یک طیف جامعه در یک بازه سی‌ساله می‌شود.

وی گفت: اروپایی‌ها از ۶-۷ سال گذشته استراتژی محدودکننده جمعیتی کشورهای خود را به هم زده‌اند و سیاست تشویقی افزایش جمعیت را دنبال می‌کنند و این سیاست کاهش جمعیت در کشور ما غلط بوده و هست.

جلالی افزود: با مقایسه جمعیت فعلی کشور بازمانی که جمعیت کشور ما حدود ۲۰ میلیون نفر بود متوجه می‌شویم که کیفیت زندگی و غذا و بهداشت به‌مراتب بهتر از گذشته است، لیکن نرخ رشد جمعیت در کشور ما حدود۱٫۸ است و این‌یک هشدار است.

خانواده، اصلی‌ترین هدف دشمن

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: به دلیل اهمیت جایگاه خانواده تمامی تهدیدات دشمن در بعد فرهنگی و سیاسی بر روی خانواده متمرکز است و تضعیف خانواده اصلی‌ترین هدفی است که دشمنان دنبال می‌کنند.

وی افزود: یک خانواده دینی و مستحکم که در آن عشق و محبت حاکم باشد و در آن اختلافات وجود نداشته باشد، فرزندی مستحکم و انقلابی مانند شهید حججی تربیت می‌کند که هنگامی‌که او را به مسلخ می‌برند چهره برافروخته و انقلابی و باعظمتش یک کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

رسانه، اصلی‌ترین ابزار در جنگ نرم

جلالی تصریح کرد: رسانه، اصلی‌ترین ابزار تهاجم به خانواده است و به دلیل اینکه تهدید نرم محسوس نیست باید بسیار هوشیار و مراقب بود که ذهن و فکر افراد را فرانگیرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: علی‌رغم همه انتقادها و اشکالاتی که از صداوسیمای جمهوری اسلامی مطرح می‌شود، صداوسیما در مقایسه با شبکه‌های ماهواره‌ای یکی از پاک‌ترین و بهترین تلویزیون‌های دنیا است و با بررسی‌ها و محور یابی های تخصصی که از فیلم‌ها و سریال های پخش‌شده از ماهواره‌ها صورت گرفته، شکستن نهاد خانواده محور همه این فیلم‌ها است.

وی در ادامه گفت: توصیه به بی‌بندوباری در خانواده، مشروع دانستن طلاق عاطفی، فردگرایی و جداسازی فرد از خانواده ، نهادینه کردن خیانت به‌عنوان یک حق قانونی و فرهنگ‌سازی رفتارهای خارج از مفاهیم دینی در فیلم‌ها و سریال های ماهواره ای گنجانده‌شده است.

فضای مجازی، فرصت‌ها و تهدیدها

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: امروزه شبکه‌های اجتماعی به امری اجتناب‌ناپذیر تبدیل‌شده و فرایندی که برای توسعه فناوری پیش‌بینی‌شده است زندگی آینده و امروز ما را در خود پیچیده است به شکلی که آینده خود و فرزندان ما کاملاً در فضای مجازی آمیخته است.

جلالی ضمن برشمردن خاصیت‌ها و مزایای فضای مجازی، آسیب‌هایی مانند ترویج مفاهیم فحشا و فساد در خانواده، تبلیغ مفاهیم جنسی، شخصی‌سازی محیط مجازی برای انجام گناه و امکان ارتباط با بیگانگان و جاسوسی و بهره‌برداری امنیتی از افراد ذکر و تصریح کرد: مخفی و پنهان بودن هویت‌ها از دیگر ویژگی‌های فضای مجازی است و هیچ قطعیتی وجود نداشته و باید به هویت افراد در این فضا کاملاً مشکوک نگاه کرد.

وی ادامه داد: امکان شخصی‌سازی و ایجاد ارتباط دوطرفه از دیگر ویژگی‌های فضای مجازی است و در این فضا هر داده‌ای که تولید می‌شود قابل از بین بردن نیست و امکان کنترل و بازرسی در همه این شبکه‌ها وجود دارد.

آموزش و آگاهی بخشی راهکار مقابله با تهدیدات فضای مجازی

جلالی در پایان آموزش و آگاهی بخشی در فضای مجازی را راهکار مقابله با تهدیدات این فضا دانست و افزود: در آینده نیازمند اینترنت ویژه کودکان هستیم و باید به نوجوانان و جوانان در این رابطه هم آموزش و آگاهی داد و هم کنترل کرد و همچنین با توجه به وجود فساد در رده‌های سنی میان‌سال و بزرگ‌سال، این افراد هم نیازمند آگاهی و آموزش از فضای مجازی هستند.

انتهای پیام/خ

مطالب مرتبط