در فرهنگسرای گلستان با حضور استاد ابوالفضل بهرام پور مطرح شد؛

محور ارزشمندی انسان، اعتقاد به خداوند است

برنامه تفسیر موضوعی قرآن کریم با عنوان دریای معرفت با حضور استاد ابوالفضل بهرام پور برگزار شد.

به گزارش «باب الجواد»؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، موضوع تفسیر این برنامه ارتباط قرآن و عاشورا در ۶ موضوع مسیر کربلا، بعد از شهادت امام حسین(ع)، قرآن در زیارت امام حسین(ع)، قرآن و عزاداری و ماندگاری قرآن و عاشورا با استناد به آیات ۲۱ و ۲۲ سوره قصص، صفحه ۲۸  از جلد ۳ تاریخ طبری، آیه ۱۷۸ سوره آل عمران، ص ۱۲۱ جلد ۴۵ از بحارالانوار، آیه ۹ سوره کهف، آیه ۲۲۷ سوره شعرا، سوره صافات، آیه ۵۶ و ۵۷ سوره احزاب، آیات ۳ تا ۷ سوره  بروج و صفحه ۲۱  از جلد ۲۵ بحارالانوار عنوان شد.

بر اساس این گزارش بهرام پور در این برنامه با بیان اینکه اصل و  محوریت ارزشمندی هر موجودی اعتقاد و  باور به خداوند است، گفت: فرقی ندارد پیرو  کدام دین باشیم هدف اصلی جهان آفرینش باور و اعتقاد قلبی به خداوند است.  بر همین ملاک پیراون واقعی دین مسیح و یهودیانی که به  وجود خدا ایمان دارند هم به اندازه مسلمانان قابل احترام هستند.

وی افزود: خدادوستان واقعی به توصیه های الهی و دینی به شدت پایبند هستند مثلا برای مومنان واقعی رضایت خداوند بر رضایت هر موجودی برتری دارد و به همین دلیل تلاش می کنند در زندگی به گونه ای رفتار کنند که خداوند راضی باشد.

این استاد تفسیر موضوعی قرآن با  بیان اینکه مردم این روزها به دلیل همنشینی کمتر با قرآن فقر ایدئولوژی دارند افزود: خداوند در قرآن بسیار توصیه به اکرام و اطعام می کند و خداوند وعده داده است که آتش را از کسی که  شکم های گرسنه را سیر و  کام های تشنه را اجابت می کند دور می نماید.

بهرام پور با بیان اینکه از نظر قرآن مردم دو دسته اند، اظهار داشت: غافلین و ذاکرین دسته مردم از منظر قرآن هستند و  ویژگی  برتر ذاکرین از منظر قرآن عبادت و ذکر خداوند همراه با خوش خلقی است.

وی  با بیان  اینکه خداوند در خیر و نیکی به کم هم  قانع  است تصریح کرد: سریع الرضا بودن که  جزو صفات برتر خداوند است هم نشأت گرفته از همین ویژگی خداوند است که هر کم از خوبی بندگان را زیاد می کند بهتر است در این بین برماست  که  بفکر کم کردن گناهانمان در ماه محرم باشیم و مراقبت کنیم که برای مستحب اعلی گناه اعلی مرتکب نشویم.

انتهای پیام/خ