همزمان با دهه دوم ماه محرم صورت می گیرد؛

تشرف سالمندان و نیازمندان به بارگاه منور رضوی در قالب طرح «یا معین الضعفاء»

همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عیدالله الحسین(ع) و دهه دوم ماه محرم الحرام، سالمندان و نیازمندان در قالب طرح «یا معین الضعفاء» به بارگاه منور رضوی مشرف می‌شوند.

به گزارش «باب الجواد»؛ به نقل از آستان نیوز، کاروان‌های زیارتی ویژه تشرف سالمندان و نیازمندان، از تاریخ ۱۳ تا ۲۰ مهرماه سال جاری از شهرستان‌های کاشمر، فاروج، بردسکن و افراد ناتوان و نیازمند شهر مقدس مشهد به پابوسی حضرت رضا(ع) مشرف می شوند.

مخاطبان این برنامه افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و بیماران خاص هستند که علاوه بر اجرای برنامه‌های فرهنگی در ۳ وعده صبحانه، نهار و شام از آنان پذیرایی به عمل می‌آید.

زائرانی از اقشار آسیب پذیر جامعه که امکان حضور و تشرف به بارگاه منور رضوی را ندارند، در قالب این طرح، میهمان حضرت رضا(ع) شده و پس از قرائت زیارت امام رضا(ع) و مدیحه سرایی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) در میهمانسرای حضرت پذیرایی می‌شوند.

این طرح یکی از برنامه‌های معاونت اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی است. متولی اجرای این طرح اداره امداد و تسهیلات آستان قدس رضوی است. از این رو برای زائرانی که دراین طرح به آن‌ها یاری داده می‌شود، برنامه‌های فرهنگی ویژه‎ای تدارک دیده است. اهدای بسته‌های متبرک به این گروه از زائران از دیگر برنامه‌های اجرایی این طرح است.

 تشرف کاروان‌های زیارتی در قالب طرح «یا معین الضعفا» به همت خادمان بخش امداد اداره‌ امداد و تسهیلات زائران و با همکاری بخش صندلی چرخ‌دار، اداره‌ دربانان، اداره‌ انتظامات و اداره‌ نقلیه‌ حرم مطهر صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/خ

مطالب مرتبط