بوی خوش ماه مدرسه با «مشق احسان»

پویش مشق احسان به همت بنیاد برکت راه‌اندازی شده که در آن همه می‌توانند برای تهیه ۵۰۰ هزار بسته نوشت‌افزار برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت کنار یکدیگر قرار بگیرند.

به گزارش «باب الجواد»؛ ماه مهر نزدیک است و به زودی یک سال تحصیلی دیگر برای دانش آموزان آغاز می‌شود. هر ساله با نزدیک شدن به این ماه موضوع  تامین لوازم التحریر دانش آموزانبی‌بضاعت  دغدغه بسیاری از خیرین می‌شود. سالهاست در چنین روزهایی پویش های مختلفی با ماموریت های گوناگون برای جمع آوری لوازم التحریر برای دانش آموزان بی بضاعت به راه می‌افتد.  «مشق احسان» نیز از جمله این پویش هاست که هرساله با همت بنیاد برکت وابسته به ستاد فرمان امام خمینی (ره) و از جمعی از جوانان و داوطلبان جهادی برگزار میشود. این پویش تاکنون توانسته حمایت جمع زیادی از هنرمندان و دیگر سلبریتی ها را به خود جلب کند و همین موضوع سبب شده تا جمع بیشتری از مردم جامعه این پویش را شناخته و به آن بپردازند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حاشیه این مراسم از تهیه و توزیع حدود ۱۵۰ هزار بسته نوشت افزار توسط ستاد اجرای امام (ره) در سال ۹۷ خبر داد و گفت: با کمک مردم و سایر سازمان‌ها این تعداد در سال تحصیلی ۱۳۹۷ به توزیع ۳۰۰ هزار بسته نوشت افزار میان نیازمندان رسید. امسال تعداد بسته‌های نوشت افزار میان نیازمندان به ۵۰۰ هزار خواهد رسید.

همانطور که در بالا گفته شد این پویش در صدد است تا ۵۰۰ هزار بسته لوازم التحریر را جمع آوری و تهیه کند بدین صورت که هر میزان که از سوی مردم ایران کمک جمع آوری شد به همان میزان نیز ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نوشت افزاری را تهیه کرده و به دانش اموزان بی بضاعت هدیه میکند. با این حساب جمع آوری ۲۵۰ هزار بسته نوشت افزار کافی است تا این پویش به اهداف خود برسد.

  بنابر آنچه اعلام شده مشق احسان تا دهم مهرماه ادامه دارد. جالب است بدانید بسته های ارسالی از سوی مردم در محلی در مصلای تهران گردآوری و توسط مردم داوطلب، به صورت بسته های یک نفره در می آیند. بسته هایی که پک آنها کیف تحصیلی بوده و اقلام مورد نیاز در آن جایگذاری می‌شوند.

منبع: مجله مهر

انتهای پیام/ب

مطالب مرتبط