شکایت ورزشکار محجبه آمریکایی از هواپیمایی کانادا

خانواده یک دختر محجبه آمریکایی که با رفتار ناشایست مأموران شرکت هواپیمایی ایر کانادا مجبور به برداشتن حجاب خود شده بود، از این شرکت شکایت کرده‌اند.

به گزارش «باب الجواد»؛ به نقل از ای بی سی سون نیوز، «فاطمه عبدالرحمان»، دختر محجبه عضو تیم ملی نوجوانان اسکواش آمریکا که ماه گذشته برای شرکت در نخستین مسابقه ملی خود عازم کانادا بود با رفتار ناشایست کارکنان فرودگاه روبرو شد.

وی روز اول آگوست (۱۰ مرداد) برای شرکت در نخستین مسابقه خود با تیم ملی آمریکا عازم تورنتوی کانادا بود که در فرودگاه سن فرانسیسکو یکی از کارکنان هواپیمایی ایرکانادا او را مجبور کرد حجاب خود را بردارد.

این دختر محجبه ماجرا را این گونه شرح می‌دهد: مأمور فرودگاه به من گفت عکس پاسپورت با چهره‌ام مطابقت ندارد و باید روسری‌ام را در بیاورم. من به او گفتم به دلایل دینی نمی‌توانم این کار را انجام دهم. اما یک مأمور زن هواپیمایی کانادا من را به اتاقی برد و مجبورم کرد حجابم را دربیاورم. در آن لحظه احساس وحشت و تحقیر شدن به من دست داد.

فاطمه در ادامه می‌گوید: حجاب بخشی از وجود من است. پوششی است که هر روز از آن استفاده می‌کنم. بخشی از زندگی روزمره من است و به داشتن آن افتخار می‌کنم.

صبرین خواهر فاطمه می‌گوید خانواده او از شرکت ایر کانادا خواستار توضیح علت این حادثه شده‌اند اما تا کنون پاسخی دریافت نکرده‌اند.

«احمد رفیقی» از شوای روابط آمریکایی اسلامی شعبه سن فرانسیسکو وکالت این خانواده را بر عهده دارد.

وی معتقد است که شرکت ایر کانادا به خاطر اینکه یک مکان خصوصی برای چهره‌نگاری در اختیار فاطمه نگذاشته قوانین آمریکا و ایالت کالیفرنیا را نقض کرده است.

طبق گفته رفیقی، خانواده فاطمه دو هفته به ایر کانادا فرصت داده‌اند تا به شکایت آنها پاسخ داده شود.
منبع: خبرگزاری ایکنا
انتهای پیام/خ

مطالب مرتبط