پیمایش نگرش‌های جوانان تکرار می شود

سرپرست مرکز مطالعات وزارت ورزش و جوانان با اشاره به انجام پیمایش ارزش ها و نگرشهای جوانان در سال ۹۵ گفت: با توجه به تغییرات جامعه، موضوع فضای مجازی و ازدواج سفید در این پیمایش مورد توجه است.

  به گزارش «باب الجواد» محمدرضا فضلی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه پیمایش سنجش ارزش ها و نگرش های جوانان هر ۳ سال یکبار باید انجام شود، افزود: سال آینده این پیمایش باید تکرار شود که با توجه به تحولات اجتماعی و نیازهای روز جوانان، گویه ها و سئوالات این پیمایش هم دچار تغییرات جزئی خواهد شد.

سرپرست مرکز مطالعات و پژوهش های وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در سال های اخیر نقش، جایگاه و تاثیرگذاری فضای مجازی در زندگی جوانان بسیار تغییر کرده و نیاز است این تحولات، مجدد مورد بررسی قرار گیرد. همچنین مسئله ازدواج سفید به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی جوانان احتمالا در این پیمایش مورد توجه قرار می گیرد.

وی در خصوص نتایج پیمایش ارزش ها و نگرش های جوانان که طی ۳ سال گذشته انجام شد، اضافه کرد: این پیمایش گویه های مختلفی دارد و یک پژوهش گسترده است. تاکنون بخش هایی از نتایج توصیفی و آماری آن اعلام شده است. این نتایج توصیفی در اختیار ستادهای استانی و ستاد وزارتخانه جوانان قرار گرفته است اما نتایج تحلیلی آن از سوی پژوهشگران در حال تهیه است که امیدواریم به زودی منتشر شود.

سرپرست مرکز مطالعات و پژوهش های وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تاخیر در اعلام نتایج پیمایش قبلی جوانان گفت: تغییرات در دولت و وزارتخانه کار را طولانی کرد و موجب بر هم خوردن تعهدات از سوی دو طرف شد اما امیدواریم پژوهش سال آینده با برنامه ریزی دقیق انجام و نتایج تحلیلی و توصیفی آن تا پایان سال اعلام شود.

فضلی تاکید کرد: با توجه به نتایج پیمایش پیشین، پرسش های پیمایش سال ۹۵ در دست تدوین است و نهایی نشده اما کلیات آن در شورای پژوهش مورد تصویب قرار گرفته و اعتباراتی به آن اختصاص یافته است.

وی افزود: پژوهش سال ۹۵ از اردیبهشت ماه کلید می خورد و برنامه داریم پیمایش اصلی در تابستان انجام شود اما هنوز در مورد انجام پیمایش مقدماتی با پژوهشگران طرف قرارداد به نتیجه نرسیده ایم.

سرپرست مرکز مطالعات و پژوهش های وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: سوالات پرسشنامه با توجه به مسائل جوانان، مرحله به مرحله توسط اساتید دانشگاهی ارزیابی می شود تا به پرسشنامه نهایی برسیم. در حال حاضر پرسشنامه نهایی در دست انجام مطالعه و تحقیق است و پس از نهایی شدن، در مورد بودجه انجام طرح تصمیم گیری خواهد شد.

انتهای پیام/ز

مطالب مرتبط