امامزادگان جایگاهی برای آرامش مردم ایران است

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف گفت: وجود بقاع متبرکه امامزادگان عظیم الشان یکی از مواهب الهی به ملت ایران اسلامی و جایگاهی برای به آرامش رسیدن مردم است.

به گزارش «باب الجواد» و به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به برگزاری طرح آرامش بهاری از ۲۸ اسفندماه امسال تا ۱۳ فروردین ماه سال ۹۵، اظهارداشت: این طرح ملی با هدف خدمت رسانی مطلوب به زائران و مسافران نوروزی، تقویت باورهای دینی و مذهبی و ارتقاء سطح دینی زائران و همچنین تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی کشور با بسیج بیش از ۳۰ هزار نفر از کارکنان سازمان اوقاف، خدام و هیأت امنا در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه طی سالهای گذشته خیل عظیمی از مردم ولایتمدار ایران اسلامی، لحظه تحویل سال نو را در کنار مضجع شریف اهل بیت (ع)، فرزندان و نوادگان ایشان گذرانده اند، افزود : مردم ایران اسلامی ترجیح می دهند در لحظه تحویل سال در جوار امامزادگان کشور و در فضایی معنوی، سال نو را آغاز کنند و برای تحویل سال این امامزادگان بزرگوار را واسطه خیر و برکت کنند.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه جایگاهی برای آرامش مردم است، افزود: فاصله زیادی تا رسیدن به نقطه مطلوب در فعالیت های فرهنگی و تبدیل امامزادگان به قطب های فرهنگی داریم.

وی اظهار داشت: لازم است تمام اجزای جامعه در سراسر کشور با امامزادگان به عنوان محور و قطب فرهنگی ارتباط داشته باشند.

حجت الاسلام محمدی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب درخصوص تبدیل امامزادگان به قطب های فرهنگی، تاکید کرد: امامزادگان باید محلی برای تربیت جوانان، آشنایی با اهل بیت (ع)، آموزش مفاهیم قرآنی و پاسخگویی به نیازهای معنوی همه مردم ایران اسلامی به ویژه جوانان باشند.

وی همچنین با اشاره به برنامه های مختلف سازمان اوقاف در امامزادگان کشور اظهار داشت: برنامه های نشاط معنوی در ایام تابستان با هدف پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، سوگواره یاس نبوی در ایام شهادت حضرت زهرا (س)، برگزاری جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی در ایام دهه امامت و ولایت از عید غدیر تا عید قربان، برگزاری برنامه های بصیرت عاشورایی در ماه محرم و طرح آرامش بهاری در ایام نوروز، با هدف تقویت جایگاه فرهنگی امامزادگان عظیم الشان کشور در سال جاری در این اماکن مقدس برگزار می شود.

حجت الاسلام محمدی گفت: امید است با برگزاری این برنامه ها و همچنین فعالیت های قرآنی و فرهنگی منطقه ای، در آینده ای نزدیک شاهد تبدیل امامزادگان به قطب های فرهنگی کشور باشیم.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف در ادامه با اشاره به جایگاه بقاع متبرکه، اماکن مذهبی و مساجد میان ایرانیان گفت: سفارش پیامبر (ص) برای حفظ و صیانت و احترام به قرآن و اهل بیت، پیامی تاریخی است که در هر عصری برای همه لازم است؛ همچنان که امام راحل در خصوص بقاع و اماکن مذهبی فرمودند: «می خواهیم در پناه بقاع متبرکه، مردم در آرامش زندگی کنند» و مقام معظم رهبری نیز فرمودند: «بقاع متبرکه و امامزادگان باید به قطب های فرهنگی تبدیل شوند» ازاین رو لازم است به امور اماکن مذهبی که بخشی از سرمایه های دینی و اعتقادی مسلمانان است رسیدگی جدی شود.

انتهای پیام/.

مطالب مرتبط