آرشیو دسته بندی

صحن کوثر

قرآن و سنت تبعیضی نسبت به زنان قائل نیستند

قرآن کریم و سیره پیامبر هیچ کمبود و تبعیضی نسبت به زنان قایل نشده و احکام حقوقی اسلام در جای خود و در زمان خود در این زمینه پیش‌رو و مترقی بوده، ولی با نظام اشرافی ضد دینی امویان و عباسیان و به پیروی از آنها حاکمان بعدی، زن را صرفا برای لذت…
بیشتر بخوانید...

«خانم جلسه‌ای»های سخنور اما کم اطلاع!

مجالس زنانه که در ماه محرم، همراه با دیگر مجالس عزاداری امام حسین(ع) برگزار می شود، در کنار مزایایی همچون بالابردن سرمایه اجتماعی معایبی هم دارد که می توان به کم اطلاع بودن سخنران های این مراسم به عنوان اشکال اساسی آن اشاره کرد.
بیشتر بخوانید...

رسانه ابزار اصلی تهاجم فرهنگی و خانواده اصلی‌ترین هدف دشمن است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: به دلیل اهمیت جایگاه خانواده تمامی تهدیدات دشمن در بعد فرهنگی و سیاسی بر روی خانواده متمرکز است و تضعیف خانواده اصلی‌ترین هدفی است که دشمنان دنبال می‌کنند.
بیشتر بخوانید...

۷ پیشنهاد مفید برای تعادل بخشی زندگی مادران کارمند

هر کاری که انجام می‌دهید، روی آن تمرکز کنید. انجام چند کار همزمان، بهره‌وری‌تان را پایین می‌آورد و در دراز مدت، باعث کم شدن حافظه می‌شود. مثلاً وقتی سرکار هستید، مرتباً به خانه زنگ نزنید و از بچه‌هایتان پرس و جو نکنید. انجام فقط یک کار در…
بیشتر بخوانید...

«زن خانه‌دار» در رسانه تحقیر می‌شود/ مردان آموزش همسرداری ببینند

حجت الاسلام ترکاشوند با بیان این که خانواده‌ها دختران را برای کار بیرون از خانه تربیت می کنند، گفت: رسانه های ما بسیار ضعیف عمل می کنند و الگوی زن خانه دار در رسانه ملی تحقیر می شود.
بیشتر بخوانید...